Trwa ładowanie proszę czekać ...

Bezpłatny terminal płatniczy - czym jest i jak go uzyskać?

29 kwietnia 2021 0

​Gotówka to od dawna najbardziej tradycyjna i najpopularniejsza forma płatności, ale wraz ze wzrostem liczby smartfonów i możliwości natychmiastowych płatności jej wykorzystanie zaczęło spadać. Jeśli prowadzisz działalność wyłącznie za gotówkę, możesz stanąć przed dylematem przyjmowania kart kredytowych ze strachu przed utratą sprzedaży od klientów, którzy nie mają przy sobie gotówki. Jak uzyskać bezpłatny terminal płatniczy? Przeczytaj!

Co musisz wiedzieć, jeśli prowadzisz firmę i rozważasz przyjmowanie kart płatniczych?

Czy wiesz, że nawet 20 proc. konsumentów chętniej dokonuje transakcji w miejscu, w którym są przyjmowane karty płatnicze? Dlatego coraz więcej firm decyduje się na pozyskanie bezpłatnego terminala płatniczego. Gdyby miejsce, w którym badani klienci rozważali wydanie pieniędzy, nie akceptowałoby kart kredytowych, zdecydowaliby się, zamiast tego, udać się gdzie indziej. 

Odsetek ten jest wyższy wśród millenialsów i mieszkańców miast. Ale decyzja, czy chcesz brać karty kredytowe, zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Na przykład w przypadku firm z większymi cenami produktów, takich jak sklepy spożywcze, detaliści lub restauracje, często oczekuje się akceptacji karty kredytowej.

Dlaczego więc warto postawić na bezpłatne terminale płatnicze? Najważniejsze jest to, aby spełniać oczekiwania swoich klientów. Dowiedz się, jak Twoi klienci cenią różne rodzaje płatności, rozmawiając z nimi lub przeprowadzając badania, jeśli możesz. Akceptując wszystkie rodzaje płatności - karty kredytowe, gotówkę i płatności mobilne - masz większe szanse na dokonanie sprzedaży z każdym klientem, który chce dokonać zakupu w Twojej firmie.

Ostatecznie musisz podjąć najlepszą decyzję dla swojej firmy. Zanim więc zdecydujesz, upewnij się, że przeprowadziłeś badania i przeanalizowałeś swoje finanse, aby określić wpływ wprowadzenia kart kredytowych na wynik finansowy.

Dlaczego więcej konsumentów decyduje się na płatności bezgotówkowe?

Jednym z powodów, dla których ludzie noszą mniej gotówki, jest fakt, że korzystanie z kart płatniczych staje się łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ponieważ więcej firm akceptuje karty czy inne formy płatności bezgotówkowej, a niektóre przestawiły się na wyłącznie karty, potrzeba posiadania gotówki przez cały czas jest mniej paląca.

Firmy obsługujące karty bankowe i płatnicze również dodały do ​​możliwości korzystania z kart, nowe opcje, tym samym oferując nagrody: w tym zwrot gotówki i punkty podróżne, które zachęcają do korzystania z kart zamiast gotówki.

Psychologowie i ekonomiści behawioralni przez ostatnie dziesięć lat badali coś, co nazywają bólem związanym z płaceniem. To podstawowa idea, że ​​niektóre zakupy bolą bardziej niż inne - a im bardziej bolesna jest płatność, tym mniej chcesz jej dokonać. Płacenie gotówką jest więc trudniejsze emocjonalnie, ponieważ przekazujesz coś fizycznego, w porównaniu do płatności kartą kredytową i wydaje się, że zakup jest lżejszy.

Skoro płatność bezgotówkowa jest wygodna - skąd wziąć terminal dla firmy?

Największym problemem firm jest pozyskanie terminali płatniczych. A to wcale nie jest takie trudne! Możesz pozyskać bezpłatny terminal płatniczy decydując się na współpracę z Polskie ePłatności. Każdy właściciel firmy może zawrzeć umowę na okres 12 miesięcy, to tzw. okres dofinansowania terminala płatniczego. To bardzo elastyczna opcja, która jest wspólnym projektem sektora usług płatniczych:

  • Związku Banków Polskich,
  • Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii,
  • agentów rozliczeniowych,
  • organizacji płatniczych Mastercard i Visa.

Dzięki temu przedsiębiorcy mogą całkowicie bezkosztowo i bezproblemowo przetestować płatności bezgotówkowe, przy zastosowaniu bezpłatnego terminala płatniczego. Dzięki wsparciu gwarantowanemu przez Program Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorca może odebrać do 3 terminali POS bez abonamentu i prowizji, przez okres 12 miesięcy. To najlepsza opcja, na którą można liczyć! Po okresie współpracy możesz liczyć na indywidualną ofertę, dopasowaną do potrzeb i możliwości twojego biznesu.

Artykuł partnera