Trwa ładowanie proszę czekać ...

3 sposoby na zmianę koloru samochodu

30 maja 2017

Nie każdemu odpowiada kolor posiadanego samochodu. Czasami po prostu kupiliśmy auto, ponieważ było nam potrzebne, ale jego kolor nigdy nam się nie podobał. Także i gusta się zmieniają i z czerwonego auta chcielibyśmy przesiąść się na czarne. W takich sytuacjach możemy zmienić kolor pojazdu. Aktualnie do dyspozycji mamy 3 sposoby. Co warto wybrać?

1. Tradycyjne lakierowanie u lakiernika

To najbardziej popularna usługa, która polega na nałożeniu całkowicie nowej powłoki lakierniczej na odpowiednio przygotowaną nawierzchnię. W tym celu powinniśmy odwiedzić dobry serwis lakierniczy - Warszawa jest jednym z miast, gdzie działa wiele takich punktów. Niektóre z nich specjalizują się w zmianie koloru aut na różne wymyślne kolory.

Zaletą tradycyjnego lakierowania jest wysoka jakość powłoki, która jest odporna na czynniki zewnętrzne i dzięki temu bardzo trwała. Minusem jest jednak wysoki koszt takiej usługi, ponieważ w zależności od modelu auta oraz wybranej powłoki zapłacimy od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

2. Oklejanie folią

To jeden z hitów – wykorzystuje się w tym celu specjalną folię na arkuszach, którą nakłada się dokładnie na element samochodu. Możemy okleić zarówno poszczególne elementy, jak i cały pojazd. Do wyboru mamy nie tylko folie imitujące zwykły lakier, ale też folie z wzorami czy niespotykanymi fakturami, na przykład przypominające aksamit.

Folie są bardzo atrakcyjnym wyborem dla każdego, kto chce zmienić kolor auta. Folia zabezpiecza oryginalną karoserię i przy tym może być zdemontowana, gdy tylko będziemy chcieli to zrobić. Cena jest niższa od tradycyjnego lakierowania.

3. Folia w sprayu

W serwisach oferujących usługi zmiany koloru auta możemy coraz częściej spotkać się też w opcją folii w sprayu. Jest to specjalna folia, która tworzy na karoserii gumową powłokę. Nakładana jest najczęściej metodą natryskową. Po wyschnięciu przypomina oryginalny lakier samochodowy, a przy tym chroni auto przed uderzeniami kamieni oraz innymi uszkodzeniami.

Aktualnie jest to najtańszy sposób na zmianę koloru samochodu na inny. Jednak musimy pamiętać o tym, że folia w sprayu nie jest tak trwała i miejscami może się ścierać oraz odpadać. Dlatego najlepiej samodzielnie przetestować, czy taka opcja nam odpowiada, na przykład na lusterkach czy innych drobnych elementach auta.

 

Materiał zewnętrzny