Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dla kogo są soczewki kontaktowe?

25 stycznia 2022 0

​Soczewki kontaktowe są coraz popularniejszą alternatywą dla okularów, i nie ma się co dziwić – ich noszenie może na dobre odmienić naszą codzienność. Soczewki rekomenduje się głównie osobom bardzo aktywnym, jednak sprawdzą się one także w wielu innych sytuacjach. Kto poczuje różnicę decydując się na soczewki, a komu się raczej nie sprawdzą?

Dlaczego warto spróbować nosić soczewki?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że dzisiejsze soczewki kontaktowe dostępne na rynku zdecydowanie różnią się od tych, które można było kupić kilkanaście lat temu. Producenci soczewek nieustannie inwestują w nowe technologie produkcji i innowacyjne formuły, które zapewniają jeszcze lepsze dopasowanie produktu do konkretnego użytkownika. Nie sposób tego nie zauważyć przeglądając sklepy internetowe – wybór jest imponujący. Nawet jeśli w przeszłości miałeś kiepskie doświadczenie z soczewkami, warto im dać drugą szansę! Przede wszystkim umów się na konsultację z optometrystą, który zbada wzrok i przeprowadzi obszerny wywiad na temat chorób i ewentualnych przeciwwskazań oraz na temat stylu życia – bo soczewki mają być dopasowane właśnie w ten sposób! Optometrysta zaproponuje także soczewki testowe (ich oferta znajduje się na stronie https://www.alesoczewki.com/soczewki-testowe), które nosi się przez kilka dni próbując, które z nich sprawdzają się najlepiej. Już po krótkim czasie można odczuć różnicę w porównaniu do okularów – wygodę, ostry obraz bez względu na warunki atmosferyczne i nowe możliwości spędzania czasu bez konieczności uważania na okulary.

W jakich sytuacjach soczewki sprawdzą się lepiej od okularów?

Jak już wspomnieliśmy, zdecydowanie podczas uprawiania sportu. Wszelkie aktywności fizyczne dzięki soczewkom są nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej efektywne – można się na nich skupić i zrelaksować. Ale soczewki sprawdzą się nie tylko podczas różnych dyscyplin sportowych, bo równie dobrze można w nich spacerować po lesie, plażować czy urządzić lekki górski trekking. To zdrowszy wybór, zwłaszcza że pozwala na założenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV – niektóre soczewki posiadają własne filtry UV, więc w ten sposób zabezpiecza się podwójnie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Soczewki kontaktowe świetnie nadają się na wszelkiego rodzaju podróże. Można wypróbować soczewki całodobowe lub te o przedłużonym trybie noszenia, jak np. soczewki Air Optix, które w zależności od linii (więcej o nich na stronie https://www.alesoczewki.com/air-optix), można nosić nawet do 30 dni bez przerwy. Soczewki kontaktowe o przedłużonym trybie noszenia są wyposażone w dodatkowe formuły zapewniające optymalne nawilżenie przez cały okres użytkowania, ale warto też mieć pod ręką krople nawilżające. Pamiętajcie też, że używanie soczewek całodobowych przez cały czas nie jest najzdrowszą opcją dla oczu. Dlatego w podróży równie dobrze mogą sprawdzić się soczewki jednodniowe. Inne sytuacje, w których soczewki są lepsze niż okulary to m.in. wszelkiego rodzaju specjalne okazje. Ślub, wesele, przyjęcia okolicznościowe, słowem – chwile, w których chcemy wyeksponować fryzurę i twarz, być uwiecznionym w odświętnej formie na fotografiach. Specjalne okazje to też szansa na małe eksperymenty i np. założenie soczewek kolorowych.

Dla kogo są soczewki kolorowe?

Soczewki kolorowe (jak na stronie https://www.alesoczewki.com/soczewki-kolorowe) dostępne na rynku to ciekawa opcja nie tylko na specjalne wydarzenia, ale i na noszenie na co dzień. Nie wszystkie kolory czy motywy są szalone, a wręcz przeciwnie, można znaleźć całkiem dużo soczewek o naturalnych odcieniach lub półprzezroczystych, które zostały stworzone w celu podkreśleniu własnego koloru tęczówki. Soczewki kolorowe występują przede wszystkim jako soczewki jednodniowe, ale i miesięczne. Często wykonane są z materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych, a aby je nosić wystarczy przestrzegać zasad takich, jak w przypadku standardowych soczewek. Soczewki kolorowe, w przeciwieństwie do kolorowych okularów, nie zmieniają widzianych barw. Zmianie kolorystycznej ulega wyłącznie tęczówka oka. Z soczewek kolorowych chętnie korzystają osoby wykonujące wszelkiego rodzaju zawody kreatywne i artystyczne, a okazjonalnie – wszyscy ci, którzy chcą podkreślić swoje przebrania np. z okazji balów przebierańców lub Halloween. Tego rodzaju produkt jest droższy od standardowych soczewek kontaktowych.