Trwa ładowanie proszę czekać ...

Urozmaić swoją przestrzeń! Zobacz jak!

30 stycznia 2018 0

Jeśli znudził Ci się wygląd wnętrz, w których mieszkasz lub pracujesz, możesz je w prosty sposób przearanżować, a nawet przebudować. Zyskają nowy wygląd, a Ty poczujesz się lepiej. Zobacz, jakie pomysły możesz łatwo wprowadzić w życie.

Zbyt dużo otwartych przestrzeni – zabuduj je!

Aby wprowadzić intymność i przytulny charakter do wnętrz, które są zbyt otwarte, nie trzeba wiele. Potrzebne będą Ci głównie takie materiały, jak płyta karton gips oraz narzędzia i elementy mocujące. Funkcjonalne wnęki, odgradzające ścianki czy schowki pod zabudowę? To wszystko wykonasz właśnie z płyt kartonowo-gipsowych, które oznaczają szybki montaż i łatwość obróbki. Przydadzą się nie tylko w loftach i kamienicach, gdzie zbyt duże przestrzenie mogę generować mało przytulne wrażenie, ale również w biurach, gdzie ważna jest prywatność. Za pomocą ścianek wydzielisz specjalne strefy w pomieszczeniu – np. część biurową w salonie czy kącik do nauki w pokoju dzieci.

przestrzeń

Ozdoby, które zmieniają wygląd wnętrz

Lustra, lampy, rośliny, obrazy – to wszystko może znacznie zmienić wygląd przestrzeni, do której jesteś przyzwyczajony. To, jak przedstawia się dana przestrzeń możesz łatwo zmodyfikować za pomocą światła. Jedno główne oświetlenie górne może dawać wrażenie niezbyt przyjemnego pomieszczenia, jeśli zaś dołożysz parę dodatkowych źródeł światła – np. podłogowych czy punktowych, wzbogacisz wnętrze i zmiękczysz jego charakter. Lustra optycznie powiększają przestrzeń, a rośliny powodują, że pomieszczenia stają się żywsze i emanują pozytywną energią. Puste ściany nie zawsze będą dobrze oddziaływać na Twoje samopoczucie – ozdób je obrazami, plakatami czy zdjęciami.

Wymień meble lub poprzestawiaj je

To doskonały sposób na to, aby diametralnie odmienić przestrzeń – meble nadają jej wyraz. Możesz nie tylko całkowicie wymienić biurka, szafy czy regały, ale również zmienić ich ustawienie. Taki zabieg również pozwala na dużą odmianę. Jeśli meble są funkcjonalne i nie chcesz ich wymieniać, możesz jedynie wymienić fronty, przemalować je czy w inny sposób odmienić ich wygląd. Jeśli jednak stać Cię na nowe, z pewnością całkowicie zmienisz dotychczasowy wygląd przestrzeni. Zmiana układu mebli również przyczynia się do zupełnie innej prezencji czy to biura, czy sypialni czy salonu.

aranżacja wnętrz

Wyburzanie ścian i zmiana funkcji przestrzeni

Oprócz modyfikacji za pomocą płyt kartonowo-gipsowych, czyli dobudowań, możesz również postawić na zmiany w charakterze funkcjonowania dotychczasowych pomieszczeń. Nie zawsze możesz swobodnie wymienić kuchnię z salonem bez prowadzenia odpowiednich prac reinstalacyjnych, jednak niekiedy możesz swobodnie zmienić dotychczasowe pomieszczenie na zupełnie inną przestrzeń. Również wyburzanie ścian daje zupełnie nowe możliwości – możesz np. połączyć małą kuchnię z salonem i zyskać całkiem nową przestrzeń. W biurze typu open space możesz potrzebować ścianek z płyt gipsowo-kartonowych, ale czasami chcesz odwrotny efekt – większe pomieszczenie do wspólnej pracy. Wtedy wyburzysz ściany.

 

Materiał zewnętrzny