Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak się ubrać na studia

1 grudnia 2021 0

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają studia, zastanawiają się, w jaki sposób należy się ubrać na uczelnię. Chociaż nie ma sztywnie określonego i narzuconego z góry dresscode'u, nie chodzi o to, żeby sprawić wrażenie niezadbanego studenta w wymiętej bluzie z kapturem ani zbyt eleganckiego ważniaka. Warto wiedzieć, czym się kierować wybierając stój na studia.

Minimalizm i szyk

Zastanawiając się, jak się ubrać na studia, przede wszystkim warto pamiętać o tym, że zwykle studencki budżet nie pozwala żeby zbytnio szarżować ze stylizacjami. Dlatego, dobrym rozwiązaniem, jest styl minimalistyczny. Na bazie białego t-shirtu, przy niewielkim nakładzie finansowym można stworzyć fantastyczne stylizacje. Będzie się one świetnie komponowały się np. z dobrze dopasowanymi dżinsami, a w chłodniejsze dni z ramoneską lub bomberką. Dobrze sprawdzą się także buty np. dostępne w ofercie: https://answear.com/h/buty-zimowe-damskie.html.

figura gruszki

Styl casualowy

Zbierając najlepsze porady dotyczące tego, jak się ubrać na studia, warto także postawić na strój bardziej casualowy. Dobrze dobrana koszula, z pewnością będzie się dobrze prezentowała. Bardziej stylowym rozwiązaniem są koszule z długim rękawem, który można podwinąć. Koszulę casualową można skutecznie połączyć z dżinsami, chinosami, a także sztruksami, które ostatnio stają się coraz bardziej modne. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, warto pamiętać o tym, że stój powinien być dobrze dopasowany np. figura gruszki lepiej prezentuje się z zupełnie innym strojem niż figura klepsydry.

Czego należy unikać, kompletując stylizację na studia?

Każdy student powinien pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach dotyczących ubioru. Przede wszystkim, nie powinien na uczelnie wybierać zbyt nonszalanckich, jaskrawych i niedbałych ubrań. Uczelnia to wyjątkowe miejsce, należy o tym pamiętać. Z pewnością nietrafionym wyborem będą szorty, zbyt jaskrawe trampki czy koszulki z niepoważnymi napisami lub wzorami. Student powinien także zrezygnować z mocniej przetartych jeansów, luźnych spodni dresowych. Uczelnia to nie jest dobre miejsca do osłaniania zbyt dużej ilości ciała czy dobierania mnóstwa kolorowych dodatków. Należy o tym pamiętać i mieć to na uwadze, kompletując swój strój na co dzień.

Dużo zależy od rodzaju studiów, należy jednak wykazać się wyczuciem i zdrowym rozsądkiem. Na studiach bardzo często sprawdza się zasada "jak cię widzą, tak cię piszą". Bardzo często wykładowcy zwracają niemałą uwagę na ubiór, nieodpowiednio dobranym strojem, można zwrócić na siebie uwagę lub nawet komuś podpaść. Szczególnie kiedy mowa o egzaminie.