Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zalety pożyczek na telefon

9 lutego 2022 0

Automatyzacja życia codziennego sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w wirtualnym świecie internetu. To tam “spotykamy się” ze znajomymi, pracujemy i tam odpoczywamy po ciężkim dniu. Proces ten dotyka wszystkich sfer życia człowieka i od jakiegoś czasu mocno oddziałuje również na rynek pożyczek. 

Pożyczka na telefon w ciągu chwili

Kilkanaście lat temu, aby dostać pożyczkę trzeba było spełnić szereg formalności, nastać się w kolejce w banku i jeszcze poświęcić sporo czasu na dojazd. Dzisiaj wszystko można zrobić online. Firmy pozabankowe na swoich platformach promują tzw. błyskawiczne chwilówki lub darmowe pożyczki. Sporo stron oferuje też pożyczki od osób prywatnych, czyli tzw. inwestorów. W zasadzie, od wzięcia pokaźnego kredytu dzieli nas zaledwie kilka kliknięć. 

Istnieje jednak jeszcze jedna opcja, która umożliwia wzięcie pożyczki bezpośrednio przez telefon. To oferta skierowana do osób, które z różnych powodów nie mogą stawić się w placówce stacjonarnej, a do tego posiadają zbyt słabe łącze internetowe, aby szybko wyszukać potrzebne im informacje. Poprzez telefon złożymy bowiem wniosek o kredyt w ciągu paru chwil, nie wychodząc nawet z domu. 

Teoria a praktyka - oto, co warto wiedzieć

W zasadzie, jeśli zaczniemy wypełniać wniosek o pożyczkę poprzez stronę internetową, a potem spróbujemy zrobić to samo przez telefon, to zauważymy, że pytania są dokładnie te same. Różnica jest taka, że w przypadku pożyczki na telefon konsultujemy się z przedstawicielem banku. Ma to ogromne plusy, bo od razu możemy go zapytać o wszelkie wątpliwości i dowiedzieć się więcej o ofercie, jaką proponuje. O pożyczkach online i nie tylko, możecie przeczytać więcej na portalu: https://pozyczka4you.pl/. Znajdziecie tam szeroki wachlarz tematów poświęconych branży kredytowej. 

Podczas rozmowy telefonicznej, konsultant zapyta nas o podstawowe dane. Będziemy musieli podać wtedy imię i nazwisko, nr PESEL, numer telefonu oraz dane z dokumentu tożsamości. Pojawią się też pytania odnośnie naszych zarobków i zatrudnienia.

Niestety, jeśli zdecydujemy się na pożyczkę w banku pomimo negatywnej zdolności kredytowej - bank szybko to zweryfikuje i odmówi nam pomocy. Stąd też, jeśli posiadamy aktywne długi lub nasze nazwisko widnieje w BIK-u, należy skorzystać z usług instytucji pozabankowych lub osób prywatnych. 

Jeśli jednak wszystko się zgadza, to konsultant składa w naszym imieniu wniosek. Następnie musimy trochę poczekać, aż wszystkie dane zostaną zweryfikowane. Po pozytywnej odpowiedzi zwrotnej, w ciągu kilku chwil otrzymamy pieniądze na konto. Wymagania, które należy spełnić to: pełnoletność, zdolność kredytowa, stałe zatrudnienie, posiadanie własnego konta.