Trwa ładowanie proszę czekać ...

Łazienki Królewskie dla aktywnych - jakie sporty można uprawiać w Łazienkach?

21 grudnia 2017 0

Aktywność na świeżym powietrzu to zawsze doskonały pomysł niezależnie od pory roku, a nawet pogody. Łazienki Królewskie w Warszawie są miejscem, w którym można godzinami spacerować jednocześnie podziwiając piękną przyrodę i architekturę. Wybierając się do zespołu pałacowo-parkowego z zamiarem uprawiania sportu, warto wiedzieć co można, a czego nie wolno tam robić.

Ćwiczenia, spacery i nordic walking

Królewski Ogród oraz Ogród Modernistyczny to jedne z najlepszym miejsc na ćwiczenia w grupach, które regularnie organizowane są na terenie Łazienek. Można m. in. przyjść na bezpłatne sesje jogi czy qigongu. Często odbywają się też przy Pałacu Myślewickim lub w przypadku deszczu w pawilonie podkowie Podchorążówki.

Po Łazienkach spaceruje się jedynie wytyczonymi alejkami. Trawniki, na których można przebywać, to wyznaczone tzw. miejsca piknikowania oraz obszar przy Pomniku Chopina. Aktywnością zbliżoną do biegania, którą można uprawiać w Łazienkach, jest nordic walking.

Łazienki dla biegaczy

Niektórzy biegacze cenią sobie zmienność krajobrazu w trakcie treningu. Osoby, których nie satysfakcjonuje wykonywanie kolejnego okrążenia stadionu lub przemierzanie zanieczyszczonych ulic, z pewnością będą zainteresowane bieganiem po alejkach Łazienek Królewskich. Warto wiedzieć, że do Łazienek można się dostać z kilku miejsc. Bramy otwarte są w godzinach od 9:00 do 21:00 od strony:

  • Alei Ujazdowskich – 3 wejścia,
  • Agrykoli,
  • Alei Tomasza Hopfera,
  • ul. Myśliwieckiej,
  • ul. Szwoleżerów,
  • ul. 29 Listopada,
  • ul. Podchorążych,
  • ul. Jurija Gagarina,
  • ul. Belwederskiej.

Dzięki tak licznie rozlokowanym wejściom do Łazienek można planować treningi w rozmaitych konfiguracjach, przy czym wyłącznie szlakiem wytyczonych alejek.

Do dyspozycji dla biegaczy jest specjalna 5-kilometrowa trasa im. Janusza Kusocińskiego, nad którą patronat objął Polski Komitet Olimpijski. Ponadto można też biegać lub spacerować trasami tematycznymi: Zegary słoneczne i źródełka (4 km) oraz Historyczne wydarzenia i postaci (4 km).

Czego nie należy robić na terenie Łazienek Królewskich?

Na terenie Łazienek Królewskich obowiązuje regulamin, według którego nie należy wykonywać takich działań, jak: gra w piłkę, wspinanie się na drzewa, jeżdżenie na rowerze, hulajnodze, wrotkach, rolkach czy deskorolce. Osoby, które planują wybrać się na spacer lub bieg z psem, niestety nie mogą wejść z nim do Łazienek.

 

Materiał zewnętrzny