Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pierścionek z aleksandrytem - idealny na specjalne okazje

20 sierpnia 2018 0

Pierścionki z aleksandrytem to piękna ozdoba na kobiecym palcu. Najczęściej kamień ten wybierany jest jako element pierścionka zaręczynowego. Model zyskał na popularności w ostatnich latach i coraz częściej Panie decydują się na jego zakup. Jeżeli poszukujesz  wyjątkowej i oryginalnej biżuterii, to pierścionek z aleksandrytem będzie świetnym wyborem!

Znaczenie kamienia

Ozdoba jest nadzwyczajna pod wieloma względami. Sam minerał jest kamieniem szlachetnym i w zależności od oświetlenia zmienia barwę.  W świetle naturalnym lub fluorescencyjnym jest zielonkawy, w świetle sztucznym lub przy świetle świec może natomiast przybierać kolor fioletowy, czerwono–rubinowy, bądź brązowy. Kamień może być różnie interpretowany w zależności od kultury narodu. W Europie aleksandryt jest symbolem romantyczności, ale także zazdrości. W Rosji pierścionki z aleksandrytem noszą kobiety po śmierci bliskiej osoby. Natomiast w Indiach i Sri Lance symbolizują one długowieczność i dobrobyt.

Właściwości aleksandrytu

Każdemu kamieniu przypisywane są specyficzne właściwości, które mają wpływ na nasze otoczenie oraz aurę. Opisywany minerał jest kamieniem o niepowtarzalnym składzie. Według ezoteryków jest to amulet na na wszelkiego rodzaju klątwy rzucane przez nieprzyjaciół i ma magiczną moc uzdrawiania. Mistycy XIX w. twierdzili, że aleksandryt ustanawia harmonię między ciałem fizycznym, astralnym, a także mentalnym danej osoby. Wzmacnia zdolności twórcze i sprzyja wyobraźni. Może też zwiększać zdolności intuicyjne np. w zakresie wyjścia z trudnej sytuacji. Pomaga właścicielowi stać się bardziej spokojnym, rozsądnym, przyczynia się również do zwiększenia jego komunikatywności.

pierścionki z aleksandrytu

Gdzie można kupić pierścionki z aleksandrytem?

Praktycznie każdy stacjonarny czy internetowy sklep jubilerski ma w swojej ofercie pierścionek z aleksandrytem. Jest to kamień cieszący się dużą popularnością, dlatego dostępny jest w różnej oprawie. Występuje zarówno w towarzystwie cyrkonii, diamentów oraz innych bezbarwnych oczek, które tylko dodają mu blasku. W sprzedaży są też dostępne proste modele z samym kamieniem. Wyglądają niezwykle delikatnie i subtelnie. Ponadto idealnie komponują się zarówno z kolorem srebrnym, jak i złotym. Dzięki zmienności koloru, pasują do każdej stylizacji i stanowią ponadczasową ozdobę. Aleksandryt to niezwykły, cenny i bardzo rzadko spotykany kamień szlachetny, ale przepięknie ozdobi dłoń każdej kobiety.

Pierścionek z aleksandrytem jako zaręczynowy

Pierścionki z tym kamieniem będą idealnie pełnić funkcję pierścionka zaręczynowego. Od lat aleksandryt uważany jest za bardzo trwały i wyjątkowo piękny minerał. Dzięki tym cechom idealnie sprawdzi się jako jeden z ważniejszych detali w kobiecej garderobie. Najczęściej pierścionki zaręczynowe są zdobione przez bezbarwne kamienie - diamenty, cyrkonie albo kryształy. Podarowanie przyszłej narzeczonej pierścionka z kolorowym oczkiem na pewno będzie stanowić nieszablonowy dodatek.  Na rynku dostępne są różne kamienie - szafiry, akwamaryny, szmaragdy, ametysty. Jednak tylko aleksandryt zmienia kolor zależnie od światła.