Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jesienny remont? Czemu nie!

28 sierpnia 2017 0

Jesień to dla wielu osób pora roku pozbawiona jakichkolwiek zalet. Perspektywa zbliżającej się zimy, jesienna słota i dodatkowe obowiązki zachęcają jedynie do schowania się pod kołdrę z kubkiem ciepłego kakao w ręce. Do zimy można przygotować się jednak zupełnie inaczej – wystarczy mały, nieplanowany remont. Odświeżone ściany, nowe meble czy wyjątkowe dodatki nie tylko poprawią nastrój, ale sprawią, że nadchodząca zima będzie nieco milsza niż zwykle, a powrót do domu – mocniej wyczekiwany.

Wrzesień czy październik to także idealny czas na zmiany. Sprzyja temu spokój – dzieci i młodzież wraca do szkół, studenci przygotowują się do zajęć na uczelni, większość pracowników zakończyła już sezon urlopowy i w pracy nie trzeba nikogo zastępować. To dobry czas, by wziąć kilka dni zaległego urlopu i spróbować zająć się domową przestrzenią. Czasem nie potrzeba wiele, by odświeżyć mieszkanie; wystarczy pomalować ściany, kupić nowy mebel (np. toaletkę lub większą szafę), zaopatrzyć się w puchaty dywan i miękkie, kolorowe narzuty na łóżko, które ożywią wnętrze.

Odśwież wnętrze, zapomnij o jesiennej słocie

Słońce świeci coraz krócej, temperatura spada, obniża się nastrój – zwłaszcza na myśl o czekających obowiązkach. Trudny czas, jakim bez wątpienia jest jesień i zima, można jednak dobrze wykorzystać. Jednym z pomysłów jest jesienny remont – zwłaszcza, że wystarczy tylko kilka dni, by diametralnie zmienić wystrój mieszkania. Właściwie wystarczy nawet wolny weekend i mnóstwo zapału. Przed rozpoczęciem remontu warto też poszukać dodatkowych inspiracji. Na wielu stronach internetowych znajdują się porady dotyczące tego co jest modne w danym sezonie oraz co pasuje do danego wnętrza. Możliwości, nawet niskobudżetowych, jest mnóstwo; warto np. przemalować ściany (najlepiej na jakiś ciepły kolor), zainwestować w elektryczny kominek (lub zwykły, jeśli jest taka możliwość), wymienić dywany i narzuty czy kupić upatrzony wcześniej mebel (np. toaletkę, stolik kawowy czy nową, wygodną kanapę).

Skąd wziąć pieniądze na remont?

Wbrew pozorom to drugorzędny problem. Dodatkowe środki można uzyskać, biorąc niewielką pożyczkę, najlepiej przez Internet – oszczędza się wtedy czas, który trzeba byłoby spędzić w placówce. Pożyczka online to zresztą dla wielu osób wygodny sposób, by zrealizować swoje cele i postanowienia od razu, bez zbędnej zwłoki. Warto zresztą pamiętać, że zaciąganie drobnych zobowiązań może być niezwykle korzystne w dalszej perspektywie. Pożyczki pomagają budować historię kredytową, co w przyszłości umożliwi zaciągnięcie znacznie większego zobowiązania, takiego jak np. kredyt hipoteczny.

Pieniądze na remont można wprawdzie próbować uzyskać z innego źródła (np. pożyczając od rodziny), warto jednak pamiętać, że czasem warto postawić na najprostsze i stosunkowo łatwo dostępne rozwiązania.

Pożyczka przez Internet: jak to działa?

Jeśli potrzebna kwota nie jest zbyt duża, można skorzystać z pożyczki online, oferowanej przez różne instytucje pozabankowe. Takie rozwiązanie ma kilka wyraźnych zalet. Pierwsza z nich dotyczy czasu. Pożyczka online to pożyczka zaciągnięta za pośrednictwem Internetu, bez konieczności opuszczania domu i wygodnego fotela. Czy warunki takiej pożyczki są korzystne? Można to przeanalizować na przykładzie oferty wonga.pl. Firma oferuje swoim Klientom dwa rodzaje pożyczek – krótkoterminową i ratalną, przy czym druga opcja została niedawno rozbudowana z myślą o osobach, które chcą zaciągnąć zobowiązanie długoterminowe.

Warunki pożyczki w wonga.pl

Pożyczka krótkoterminowa w wonga.pl to maksymalnie 1500 zł na 60 dni – to dobra opcja dla osób, które potrzebują jedynie niewielkiej sumy, a jeśli potrzebują jej na wspomniany wcześniej remont, to wystrój wnętrza chcą zmienić kolorem farb i ciekawymi dodatkami. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli po raz pierwszy będą korzystać z oferty wonga.pl, to całkowity koszt pożyczki wyniesie jedynie 10 zł.

Z kolei w ramach pożyczki ratalnej można pożyczyć nawet do 10 000 zł (czyli sumę dość dużą, zwłaszcza jak na instytucję pozabankową), a maksymalny okres spłaty wynosi aż 24 miesiące. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy za sprawą jesiennego remontu chcą gruntownie zmienić swoje mieszkanie, kupić wymarzone meble, postawić na nowoczesny design czy zainwestować dodatkowo w sprzęt RTV/AGD. W tym przypadku koszt pożyczki jest uzależniony od wybranej sumy i preferowanego okresu spłaty; można go łatwo sprawdzić wchodząc na główną stronę firmy (www.wonga.pl). Znajduje się tam specjalny suwak; po odpowiednim ustawieniu paska, pod nim wyświetli się przewidywany koszt pożyczki.

Pożyczka przez Internet – o czym warto pamiętać?

Przed wyborem oferty warto dokładnie się z nią zapoznać; zwrócić uwagę nie tylko na treść, ale także na sposób, w jaki została zredagowana. Ważne, by wszystko było jasne i czytelne. Dobrze też, jeśli firma – tak jak przywołana wyżej wonga.pl – sprawdza dane swoich Klientów w BIK i biurach informacji gospodarczej. To świadczy o profesjonalizmie firmy.

Artykuł sponsorowany