Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kredka do brwi – zobacz, jakie błędy w makijażu możesz popełnić używając jej nieumiejętnie

12 lipca 2017 0

Brwi w makijażu oczu to #1. Są jak szybki lifting – jeśli zmienisz ich kształt to od razu zmienią Ci się rysy twarzy. Prawidłowo pomalowane podkreślają urodę, a nieprawidłowy ich makijaż pozostawi na twarzy wieczne zdziwienie. Jakich błędów powinnaś unikać przy robieniu makeup’u brwi? Oto klucz do perfekcyjnych brwi!

Jakich błędów nie popełniać używając kredki do brwi?

 

#błąd1 Źle dobierasz odcień kredki do brwi

Wybór odpowiedniego koloru kosmetyku do brwi nie ogranicza się jedynie do: jasny/ciemny. Jeśli sięgniesz po kredkę o zbyt ciepłym lub zbyt chłodnym odcieniu, Twoje brwi będą wyglądały nienaturalnie. Tak więc, jeśli jesteś brunetką i masz ciemne włoski, poszukaj kredki jaśniejszej o 2-3 tony od naturalnego koloru włosów. Jeśli jesteś blondynką, a Twoje włoski są prawie niewidoczne, użyj produktu w odcieniu włosów, tuż przy linii czoła.

 

#błąd2 Nie stopniujesz koloru

Pamiętaj! Nigdy nie maluj z taką całej powierzchni brwi z taką samą intensywnością. Najciemniej pomaluj końcówkę brwi i najwyższy punkt łuku, a początek bardzo delikatnie.

 

#błąd3 Rysujesz zbyt ostry kształt

Mocne, zbyt szerokie brwi o ostrym kształcie nigdy nie będą wyglądały naturalnie. Twoja twarz natychmiast Cię postarzy i nabierze agresywnego wyrazu, a przecież nie o taki efekt chodzi. Jeśli zbyt mocno przyciśniesz kredkę w miejscu, w którym zaczyna się brew, łuk będzie wyglądał na zbyt ostry.

 

#błąd4 Twoje brwi są zbyt cienkie

Jeśli masz mocno wyskubane i bardzo cienkie brwi to znaczy, że nie możesz się rozstawać z produktem, jakim jest kredka do brwi. Zaufaj nam – w takich brwiach nikt nie prezentuje się dobrze.

 

#błąd5 Twoje brwi są zbyt krótkie

Kiedy zakończysz brwi kredką zbyt szybko, przestaną one być wtedy ramą dla Twojej twarzy. Lekko zbliżą Ci się oczy i skrócą w zewnętrznych kącikach. Masz więcej włosów na końcu brwi? Warto je mocniej wyregulować – kiedy jest ich tam zbyt dużo, ciągną łuk optycznie w dół.

 

#błąd6 Twoje brwi są posklejane

Tu wina zdecydowanie leży po stronie nieodpowiedniej kredki. Jeśli kredka do brwi jest zbyt miękka i tłusta, nie dotrze do skóry między włoskami, tylko oblepi je i poskleja. Dlatego wybieraj twardsze produkty, które możesz ostrzej zatemperować. Kredki o tłustej konsystencji powodują, że na włoskach zostawiają więcej produktu, a wtedy efekt jest nienaturalny i zbyt mocny.

 

Wskazówki: kredką do brwi delikatnie dorysowuj włoski w miejscach, w których widoczne są prześwity. Makijaż zaczynaj od zewnętrznej strony łuku, a następnie wypełnij wewnętrzną stronę w kierunku, w którym rosną brwi. Po zakończeniu dorysowywania włosków wyczesz brwi szczoteczką, od wewnętrznej do zewnętrznej strony łuku. Szczoteczka pomoże Ci rozprowadzić nadmiar

 

Materiał zewnętrzny