Trwa ładowanie proszę czekać ...

Niesamowita wyprawa - Kenia wycieczki z biurem podróży Logos Tour

29 kwietnia 2019 0

Kenia jest tym krajem, który w swojej ofercie turystycznej ma wszystko to, czego potrzebuje miłośnik podróżowania po Czarnym Lądzie. Miłośnika egzotycznego safari przyciąga różnorodnością flory i fauny. Podczas polowań z aparatem fotograficznym można znaleźć się oko w oko ze słoniem, żyrafą czy nawet dzikim kotem. Miłośnicy leniwego odpoczynku znajdą tutaj piękne miejsca do odpoczynku pod palmą a miłośnicy nurkowania liczne rafy koralowe. Kenia to również egzotyczna kultura przeszło czterdziestu plemion kenijskich. Położony nad Oceanem Indyjskim kraj to dobry punkt dla kogoś, kto rozpoczyna przygodę z poznawaniem Afryki, jak też dla turysty, który poznał już ten ląd.

 Jakie miejsca warto zobaczyć?

Pierwszym punktem wielu wycieczek jest zwiedzanie Nairobi. Jednym z bardziej interesujących punktów jest budynek parlamentu oraz mauzoleum Jomo Kenyatty,  pierwszego prezydenta w  Kenii po uzyskaniu niepodległości.  Nieopodal można zwiedzić rezerwat murzyńskich wiosek Bomas, gdzie odtworzono domy wielu plemion zamieszkałych na tym terenie. Dla miłośników literatury niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w muzeum Karen Blixen, które mieści się w autentycznym dworku, w którym przez 14 lat mieszkała pisarka.

Jedną ze stałych ofert w czasie trwania Kenia wycieczki jest pobyt w rezerwacie Masai Mara. Jest to świetna okazja do podpatrywania życia dzikich zwierząt. Przez cały dzień z przerwą na posiłek, można wykonać ciekawe zdjęcia. Pod wieczór większość drapieżników zaczyna polowanie, więc aparat z teleobiektywem może się przydać.

 Niecodziennymi widokami wita turystów jezioro Nakuru. Jest to siedlisko najróżniejszych gatunków ptaków, ale największe wrażenie robią stada flamingów. Tutaj również można zrobić niesamowite zdjęcia lub nakręcić film.

Niesamowitym miejscem jest rezerwat Ngorongoro. W ogromnym płaskim kraterze wygasłego wulkanu żyją setki gatunków ptaków i zwierząt. Na obszarze około 312 kilometrów kwadratowych występuje wszelka roślinność i woda tak potrzebna im do życia. Zbocza krateru są strome, jednak od strony parku Serengeti zbocze jest na tyle łagodne, że zwierzyna może swobodnie migrować z wnętrza krateru lub odwrotnie. Jednak z powodu wyjątkowo dobrych warunków, zwierzęta niezbyt chętnie opuszczają teren krateru. Jako ciekawostkę można podać, że występuje tam nosorożec czarny, nigdzie indziej niespotykany.

Safari w Kenii

W czasach współczesnych, na szczęście można tylko liczyć na polowanie z aparatem czy kamerą w dłoni. Na tego rodzaju wyprawę można się wybrać do któregoś z licznych parków narodowych w Kenii. Są to między innymi: Tsavo East i West, Amboseli, Samburu i wspomniany Masai Mara. Wyprawy odbywają się z pomocą samochodów półciężarowych typu Jeep z odsuwanymi, panoramicznymi dachami. Tego typu rozwiązanie chroni przed słońcem i pozwala obserwować wszystkie zwierzęta, które znajdą się w pobliżu. Safari zaczyna się po przekroczeniu granicy parku. Od tej chwili nie można głośno się zachowywać, nie wyrzucać niczego poza burtę samochodu a przede wszystkim zakazane jest jego opuszczanie. Nie zawsze ma się szczęście spotkać wszystkie gatunki zwierząt, ale te, które staną na drodze przejazdu wydają się zupełnie niepłochliwe. Właśnie wtedy można zrobić najlepsze zdjęcia. Jedną z atrakcji udostępnianych turystom jest nocleg w ogrodzonym hotelu w środku parku. Nocne odgłosy przyrody należą do niezapomnianych. 

Kenia jest krajem dla tych wszystkich, którzy podczas jednej wyprawy pragną zobaczyć całą Afrykę. Owa różnorodność to bujna i dzika przyroda, niesamowita ilość gatunków przedstawicieli świata zwierząt i gościnna ludność tubylcza, która bardzo chętnie pokazuje swoje obyczaje i sprzedaje własnoręcznie wykonane dzieła sztuki afrykańskiej. To kraj dla miłośników uwieczniania wspaniałych krajobrazów i dla amatorów wylegiwania się na rajskich plażach. Kraj kontrastów, z jednej strony nowoczesnych miast a z drugiej slumsów na przedmieściach i biednych, wiejskich chat poza miastem. Z powodu owej różnorodności, Kenia jest dosyć często odwiedzanym przez turystów krajem. Sprzyja temu również bogate zaplecze usług turystycznych. Dlatego wszyscy, którzy chcą poznać Czarny Ląd, powinni tam się udać.