Trwa ładowanie proszę czekać ...

Tanie przesyłki kurierskie – garść przydatnych porad

9 listopada 2017 0

W dobie kwitnącego handlu internetowego odżyły usługi kurierskie i pocztowe. Dziś już nikt nie wróży listonoszom rychłego bankructwa. Mało tego – z roku na rok przesyłki tego rodzaju są coraz tańsze. Ma to swoje uzasadnienie: na rynku usług kurierskich zaczął rządzić klient. To on ustala, jakie usługi będą wdrażane i co najbardziej się opłaca. Właśnie dlatego wspaniale radzą sobie brokerzy usług kurierskich, w tym firma Sendello. Szukasz taniego kuriera? Teraz to proste! Wystarczy znaleźć najkorzystniejszą ofertę w specjalnej porównywarce.

Przesyłki kurierskie – usługi brokerskie

Broker to specjalna instytucja, która pośredniczy w zawieraniu różnorakich umów między dwoma podmiotami. Korzystanie z tego typu usług jest dla klienta podwójnie opłacalne. Po pierwsze może być pewien, że specjaliści pracujący w firmach brokerskich będą kontrolować spółki, z którymi współpracują. W kilku słowach: dzięki nim trudno trafić na oszustów. Ponadto brokerzy dysponują bazą porównywarek cen. Oznacza to, że klient może za ich pomocą znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę. 

W przypadku usług kurierskich brokerzy pośredniczą w zawieraniu umowy między klientem, który chce nadać paczkę a firmą kurierską obsługującą jej transport. Brokerzy są szczególnie przydatni wówczas, gdy konieczne jest stałe wysyłanie określonego towaru do sprecyzowanego miejsca. Tym samym stają się niezbędni firmom handlującym niestacjonarnie. Oczywiście z usług brokerskich mogą także korzystać klienci indywidualni.

tanie przesyłki kurierskie

Przesyłki kurierskie – z korzyścią dla klienta

Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić, że kurierzy będą prześcigać się w ofertach dodatkowych usług. Teraz tego typu wyścig to norma. Doskonale widać to na przykładzie firmy Sendello, która monitoruje rynek pod kątem dodatkowych usług. Tanie przesyłki kurierskie jeszcze nigdy nie były tak tanie i tak korzystne dla klienta. W zbiorze opcji towarzyszących regularnym zamówieniom (wybór tych alternatyw zależy od potrzeb klienta) można znaleźć m.in.:

• doręczenia w sobotę – zdarza się, że odbiorca nie ma czasu na zabranie paczki w dni robocze. Wielu z nas ciężko pracuje, dlatego nie sposób znaleźć choćby chwili na odebranie zamówienia. Dziś tego typu sytuacja nie stanowi już problemu. Za dodatkową opłatą można doręczyć paczkę w sobotę.
• doręczenia do 12.00 – jeśli odbiorca może być w domu lub pod innym wskazanym adresem tylko w godzinach porannych, kurier będzie o tym pamiętał.
• potwierdzenie SMS/e-mail – taka usługa może być szczególnie przydatna przy przewozie towarów o dużej wartości. Klient może zamówić regularne informowanie go – w formie SMSowej lub e-mailowej o aktualnym położeniu nadanej paczki. W zestawie otrzymanych informacji znajdują się zarówno podstawowe, w tym o numerze przesyłki, ewentualnej kwocie pobrania, jak i dodatkowe, np. o zostawionym awizie.
• ubezpieczenie – tego typu usługa (obok pobrania) jest zamawiana najczęściej. Klient, jeśli sobie tego zażyczy, może dodatkowo ubezpieczyć przesyłkę. 
• doręczenie do rąk własnych – tego rodzaju opcja jest szczególnie przydatna wówczas, gdy przesyłka ma duże znaczenie dla konkretnej osoby. Kurier nie odda paczki, jeśli odbiorcą nie będzie adresat.
• Ostrożnie! – usługa ta dotyczy przesyłek, które powinny być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Wszelkie dodatkowe usługi mogą mieć różne ceny. Brokerzy pilnują jednak, by klient mógł dobrać najkorzystniejszą cenowo opcję - udostępniając swoje dane o aktualnych kosztach. W ten sposób możliwe jest dobranie najtańszej alternatywy.

Tanie przesyłki kurierskie – jak można zaoszczędzić?

Ceny przesyłek kurierskich wahają się w zależności od firmy. Różnice te wynikają z różnych względów. Wiele zależy od rozmiaru i wagi paczki. Jeśli przesyłka będzie oznaczona jako posiadająca sporą liczbę usług dodatkowych, wówczas jej cena wzrośnie. Najtańsza przesyłka kurierska kosztuje ok. 8 zł netto (7,99 zł w Sendello). Cena ta zawiera podstawowe usługi, czyli: odbiór paczki od nadawcy, doręczenie pod wskazany adres i podstawowe ubezpieczenie.

Warto zauważyć, że koszty przesyłek zmniejszają się, jeśli zamówienie ma charakter stały. Firmy regularnie korzystające z kuriera są traktowane ulgowo. Zwiększenie wolumenu wysyłek gwarantuje obniżenie cen usług kurierskich (wówczas naliczane są niższe stawki za przesyłkę).

 

Materiał zewnętrzny