Trwa ładowanie proszę czekać ...

Majówkowe okazje. Jak zaoszczędzić na przelocie?

29 czerwca 2016 0

Wypowiedź: Izabela Ostrowska, Fru.pl.

W tym roku w maju można cieszyć się aż dwoma długimi weekendami w maju. Drugim długim weekendem w maju możemy cieszyć się dzięki wypadającemu pod koniec miesiąca świętu Bożego Ciała, które w tym roku pokrywa się z Dniem Matki. Ci, którzy zdecydują się na urlop w piątek, będą mogli odpoczywać aż przez cztery dni.

- Tegoroczna majówka jest nietypowa, dlatego, że mamy aż dwa weekendy majówkowe. Jeżeli polujemy na okazję lotnicze warto się zastanowić nie tylko nad pierwszym weekendem ale też drugim, który wypada w okresie Bożego Ciała. Wtedy na takich biletach możemy oszczędzić nawet 60 proc. – mówi newsrm.tv Izabela Ostrowska, Fru.pl.

Wśród najpopularniejszych kierunków na tegoroczną majówką królują oczywiście miasta. Polacy coraz chętniej wypoczywają w zagranicznych metropoliach. – City Break, czyli krótki urlop w mieście, to coraz popularniejszy sposób spędzania urlopu. Z jednej strony dla Polaków kuszące są koszty, bo taki wyjazd może kosztować nawet niecałe 500 zł włącznie z przelotem i zakwaterowaniem, z drugiej – mnogość atrakcji. Do najpopularniejszych kierunków należą Londyn, Paryż, Rzym i Mediolan – dodaje Maciej Knopa z FRU.PL.

W tej chwili bilety lotnicze do tych miejsc można upolować już od 143 złotych, i to za podróż w dwie strony. To znacznie mniej niż w przypadku długiego weekendu zaczynającego się na początku maja. Jeżeli chcecie dodatkowo ograniczyć koszty związane z wypadem, Maciej Knopa podpowiada, jak to zrobić: – Przede wszystkim, warto sprawdzić ceny lotów w elastycznych datach, na przykład dzień przed lub po planowanym wstępnie wylotem. Na FRU.PL dzięki kalendarzom cenowym możecie w prosty sposób porównać ceny na przestrzeni miesiąca. Czasami dzięki temu można upolować bilet nawet za połowę ceny, a przecież przesunięcie urlopu o jeden dzień to nie problem. Dobrze jest także sprawdzić, czy dzięki wybraniu podróży powrotnej w poniedziałek rano zamiast w niedzielny wieczór również nie będzie znacznie taniej.

Cztery wolne dni to świetna okazja, aby nie tracić zbyt wiele urlopu i już teraz pozwolić sobie na wakacje. Świetnym kierunkiem na taki wypad będą europejskie wyspy. Nawet 5-7-dniowa podróż pozwoli wejść w prawdziwie letni nastrój, a dzięki temu, że to dopiero początek sezonu, można spodziewać się jeszcze względnie pustych plaż, bez tłumu turystów. W tym roku wyspiarskim hitem okazuje się Malta. Ta coraz popularniejsza wśród podróżników wyspa kusi nie tylko plażami i wspaniałą pogodą. Wśród innych wysp, które zdecydowanie warto odwiedzić, ekspert wymienia także Majorkę, Sycylię oraz Teneryfę.

Źródło: newsrm.tv