Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego warto zatrudnić pomoc domową?

19 lipca 2017 0

Tempo naszego życia jest coraz szybsze. Praca, realizacja pasji, dom - bywa, że nie starcza nam czasu, na wszystko, co byśmy chcieli zrobić. Jak ułatwić sobie życie i zyskać trochę czasu na relaks i rozwój osobisty?

Nie da się ukryć, że wiele osób chciałoby mieć ciastko i jednocześnie zjeść ciastko. Marzymy o wysprzątanym i pachnącym czystością domu, a nie chcemy poświęcać swojego czasu na gruntowne porządki, bo nie starczy nam go wtedy na odpoczynek, czy rozwijanie pasji. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie pomocy domowej, która pomoże na co dzień, albo przyjdzie od czasu do czasu, by zaprowadzić ład i porządek w naszym mieszkaniu.

Jak znaleźć dobrą pomoc domową?

Znalezienie dobrej pomocy domowej wymaga czasu i cierpliwości. Nie warto decydować się na kogoś pierwszego lepszego, tylko skorzystać ze stron takich, jak www.pomocedomowe.pl, by wybrać idealną kandydatkę. Na stronach tego typu znajdziemy dokładny profil pomocy domowej, z opisem doświadczenia, cennikiem, a także referencjami od innych osób. To da nam wgląd w jej doświadczenie zawodowe i pozwoli wybrać jak najlepiej. Przy szukaniu pomocy domowej dobrze sprawdzić, czy jej dyspozycyjność pokrywa się z naszymi godzinami wolnymi, a także, jeśli mamy zwierzaka — czy dana pomoc toleruje zwierzęta. Od chwili zatrudnienia pomoc domowa stanie się stałym gościem naszego domu — zadbajmy tym samym o to, by komunikacja przebiegała, jak najlepiej, a współpraca była nie tylko fachowa, ale i serdeczna.


Jak rozliczają się pomoce domowe?

Gdy planujemy zatrudnić pomoc domową musimy dokładnie prześledzić cenniki i zdecydować się na taką osobę, której ceny będą nam odpowiadały. Pomoce domowe rozliczają się na różne sposoby: od godziny pracy, poprzez metry kwadratowe, a skończywszy na konkretnych czynnościach. Zazwyczaj takie informacje podane są na profilu każdej pomocy, jednak należy pamiętać, by dokładnie wypytać o tę kwestię na rozmowie kwalifikacyjnej. Znaczne różnice pojawiają się nie tylko w cennikach, ale i zakresie obowiązków. Niektóre pomoce domowe oferują zrobienie obiadu, czy pranie — inne takimi rzeczami się nie zajmują. Tym samym przy wyborze pomocy domowej musimy mieć jasno sprecyzowane oczekiwania. Co dokładnie chcemy, by nasza pomoc robiła, a na czym zupełnie nam nie zależy? To ułatwi ustalenie obowiązków, które będą pasowały dwóm stronom.

Dzień próbny dla pomocy?

Na portalach zrzeszających pomoce domowe znajdziemy naprawdę wiele kandydatek. Bywa tak, że często nie możemy się zdecydować, którą z nich finalnie zatrudnić. Jeśli mamy takie wątpliwości, możemy zaplanować dzień próbny dla każdej z nich. Dzięki temu szybko zobaczymy ich podejście do pracy: punktualność, dokładność, czy wywiązywanie się z obowiązków — to pozwoli podjąć nam dobrą decyzję na przyszłość. Musimy pamiętać, że dzień próbny jest płatny i proponowanie takiego rozwiązania za darmo jest bardzo dużym nietaktem z naszej strony.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nie tylko umiejętności pomocy domowej są ważne, ale także jej charakter. Dobrze wybrać taką pomoc domową, która jest dyskretna. Nikt z nas nie lubi,gdy bardzo prywatnych sprawach dowiadują się osoby niepowołane, prawda? Jeśli na dniu próbnym nasza przyszła pomoc domowa mówi źle o swoich wcześniejszych pracodawcach, to powinniśmy się dwa razy zastanowić, czy warto nawiązywać z nią współpracę.

Coraz więcej osób zatrudnia pomoc domową. To dobre rozwiązanie, gdy cierpimy na brak czasu wolnego, a jednocześnie zależy nam na czystym mieszkaniu. Koszty zatrudnienia pomocy szybko zrekompensuje nam czas, który właśnie zyskaliśmy!

 

Materiał zewnętrzny