Trwa ładowanie proszę czekać ...

Niezawodne połączenie - smartfon i szybki Internet

12 grudnia 2017 0

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałby świat bez możliwości korzystania z Internetu w telefonie? Z pewnością wszystko byłoby zupełnie inne. Lepiej jednak nie zajmować się tak abstrakcyjnymi sytuacjami – weźmy na tapetę klasowy telefon oraz szybki Internet LTE nowej generacji i sprawdźmy ich możliwości!

Internet w telefonie

Korzystanie z sieci z poziomu urządzenia mobilnego stało się tak powszechne, że obecnie trudno wyobrazić sobie choćby kwadrans spędzony w autobusie lub tramwaju bez wyciągnięcia smartfona z kieszeni bądź torebki. Mało tego, niemal każda funkcja w dzisiejszych telefonach w mniejszym bądź większym stopniu opiera się właśnie o działanie Internetu. Nie chodzi tu oczywiście o ustawienie budzika, ale pomyśl tylko, jak często przeglądasz strony internetowe, zaglądasz na portale społecznościowe, sprawdzasz pogodę czy rozkład autobusów. Przykłady sytuacji, w których każdy z nas korzysta z sieci w smartfonie można mnożyć w zasadzie w nieskończoność.

Komfort korzystania z Internetu w urządzeniu mobilnym znacząco wzrósł od momentu rozpowszechnienia LTE. W możliwość obsługi tej technologii wyposażono m.in.  Samsunga Galaxy A5. Telefony z tej serii już od premiery pierwszego modelu zrewolucjonizowały rynek smartfonowy i odmieniły postrzeganie marki w kontekście urządzeń mobilnych. To właśnie w dużej mierze dzięki Galaxy Samsung jest dziś tak wielkim graczem w branży. Nie trzeba też dodawać, że każdy nowy telefon z tej serii budzi wielkie zainteresowanie zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów.

Samsung Galaxy A5 i obsługa LTE

W pierwszej kolejności warto objaśnić, czym właściwie jest LTE. Otóż LTE (Long Term Evolution) to nowoczesny standard obsługi transmisji danych, który (bez zagłębiania się w zaawansowane pojęcia techniczne) umożliwia bardzo szybki przesył w sieciach bezprzewodowych, co jest wykorzystywane w przypadku urządzeń mobilnych. Na tym jednak nie kończą się zalety LTE. Oprócz tego format ten charakteryzuje się znikomą liczbą opóźnień oraz wysoką stabilnością, co w prostej linii wpływa na jakość korzystania z Internetu w telefonie.

LTE pozwala użytkownikom Samsunga A5 na swobodne, wygodne oglądanie seriali i filmów w sieci bez straty czasu na buforowanie materiału – i to w jakości HD. Oczywiście tak samo sytuacja wygląda w przypadku materiałów zamieszczonych na serwisach takich jak YouTube czy w mediach społecznościowych. Co więcej, sama obsługa social media jest o wiele sprawniejsza, a przez to też prostsza. Dzięki LTE (a także świetnie dobranym podzespołom), wszystkie aktualności wyświetlane są błyskawicznie, w mgnieniu oka zamieścisz również na swoim profili nowe zdjęcia czy filmy – oczywiście w doskonałej jakości.

Nie można zapomnieć o połączeniach wideo, które wykorzystywane są coraz częściej zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych. Bardzo szybki przesył danych pozwala nie tylko na rozpoczęcie takiej rozmowy w niemal każdych okolicznościach, ale również korzystanie z dobrej jakości dźwięku oraz oczywiście obrazu.

Smartfon internetowy

Pomimo tego, że połączenie telefonu i Internetu nie jest niczym nowym, dopiero od niedawna użytkownicy mogą cieszyć się pełnią korzyści takiego mariażu – choć także i one będą się z biegiem lat, a może nawet miesięcy, zwiększały. Smartfon, taki jak Samsung Galaxy A5, dzięki wytężonej pracy projektantów i ekspertów, z powodzeniem można określić telefonem internetowym. Znakomicie nadaje się do przeglądania sieci oraz korzystania z jej możliwości niemal bez żadnych ograniczeń.

Materiał zewnętrzny