Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak nietypowo można spędzić święta?  

29 grudnia 2016 0

Coraz więcej Polaków spędza święta nie w domu, ale poza nim. Chociaż tradycja wskazuje, aby być wtedy z rodziną i celebrować Bożę Narodzenie w domowej atmosferze, to jednak alternatywa jest równie kusząca i często zwycięża. Jak można wobec tego nietypowo i jednocześnie przyjemnie spędzić święta?

Wielu z nas myśli o wyjazdach w ciągu świąt Bożego Narodzenia – zwykle jednak wyjeżdżamy wtedy do rodziny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wyjechać nieco dalej, na przykład wybrać się w góry, nad morze czy też do tropików. Takie decyzje nie są jednak często wcale dyktowane brakiem zainteresowania świętami – po prostu chcemy odpocząć i spędzić czas inaczej niż zwykle, a wolne dni w środku zimy są ku temu najlepszą okazją.

Święta w górach – piękne widoki i niepowtarzalna atmosfera

Przede wszystkim dużym zainteresowaniem cieszy się organizacja świąt w górach. Wyjeżdżamy przede wszystkim do Polski, na przykład od Zakopanego, Kościeliska, Wisły, Karpacza czy do Szklarskiej Poręby. Wiele pensjonatów i hoteli ma też przygotowane dla swoich gości specjalne pakiety pobytowe na ten czas – obejmują one nie tylko noclegi i wyżywienie, ale również kolację wigilijną, wspólne kolędowanie, kuligi.

Święta nad morzem – alternatywa dla górskiego świętowania

Również na święta można wyjechać nad polskie morze – chociaż może wydawać się, że nie jest to zbyt popularny wybór, to jednak hotele i pensjonaty działające nad Bałtykiem również nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Dużo gości jak co roku planuje święta w Rosevia – obiekt te przygotował dla swoich klientów także specjalne pakiety na Boże Narodzenie. Również wypoczynek w Rosevia można połączyć ze świętowaniem Sylwestra.

Święta w tropikach – zapomnij o zimie i spędź święta pod palmami

Święta Bożego Narodzenia można również spędzić poza Polską, na przykład wyjechać w tropiki. Tajlandia, Kambodża, Wyspy Kanaryjskie czy Egipt lub Maroko to tylko kilka propozycji – taki wypoczynek w ciągu zimy na pewno naładuje twoje wewnętrzne akumulatory!

Materiał partnera