Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie wyposażenie do łóżeczka dziecięcego?

28 listopada 2017 0

Lista wyprawkowa jest zwykle niesamowicie długa. Są na niej ubranka, kosmetyki, sprzęty i akcesoria. Pochylając się nad wyprawką, nie sposób ominąć łóżeczka dziecięcego i jego wyposażenia. To w końcu miejsce, gdzie niemowlę będzie spędzało na początku większość swojego czasu. Z tego właśnie powodu wybór poszczególnych elementów jest bardzo istotny. Tkaniny i materiały powinny spełniać wszystkie niezbędne normy, które kwalifikują je do kontaktu z delikatną i bardzo wrażliwą skórą maluszka.

Wygodny materac

Kupując materac do łóżeczka, koniecznie sprawdź jego komponenty. Powinny być antyalergiczne i posiadać dobrą wentylację. W przeciwnym razie może dochodzić do przegrzewania dziecka, powstawania potówek czy odparzeń.

Mądrze wybierz również materac pod względem miękkości. Wcale nie jest powiedziane, że im bardziej miękki, tym lepszy. Noworodki nie powinny „zapadać” się w swoim łóżeczku. Potrzebują równego podparcia w każdym miejscu kręgosłupa, który dopiero nabiera kształtów.

Wyposażenie łóżeczka dziecięcego

Im mniej elementów będzie na początku zawierało łóżeczko Twojego maluszka, tym lepiej. Pozytywki, zabawki, przytulaki i inne akcesoria zostaw na potem, gdy malec będzie mógł z nich skorzystać i je docenić. Na początek wystarczy prześcieradło i coś do przykrycia. Dla noworodka wskazany jest otulacz lub rożek, w który ciasno można spowinąć niemowlę. Starszym niemowlakom warto sprawić specjalny śpiworek do spania. O jego zaletach trudno wyrazić się w jednym zdaniu. Śpiworek jest przede wszystkim wygodny i przez całą noc pozostaje na miejscu. Jest też bezpieczny, bo dziecko nie zarzuci go sobie na twarz podczas snu. Ponadto sen w takim śpiworku dziecko ma komfortowy i zdrowy sen, jeśli oczywiście uszyty został z odpowiednich materiałów. Rodzice z kolei czerpią jeszcze jedną korzyść, mianowicie spokój. Spokój, że dziecko się nie odkryje, nie zmarznie i przez to nie obudzi w nocy.

Jeśli maluch nie toleruje śpiworka lub po prostu już go nie potrzebuje, warto wybrać dobrą pościel z wypełnieniem, którą można prać w pralce i łatwo utrzymać w czystości.

Kiedy dziecko osiągnie wiek około 10 miesięcy, można położyć mu w łóżeczku płaską podusię, ale jeśli maluszek nie zgłasza jeszcze potrzeby, nie róbmy tego patrząc na siebie. Im dłużej śpi bez poduszki, tym lepiej.

To już pełna lista podstawowego wyposażenia łóżeczka niemowlaka. Wszystkie inne przedmioty nie są niezbędne i nie zawsze potrzebne. Dobrze mieć przynajmniej dwie zmiany prześcieradeł, otulaczy, śpiworków i poszewki na pościel lub kołderek z wypełnieniem.

Pamiętaj o „zdrowych” tkaninach

Materiał, z jakim skóra noworodka będzie miała bezpośredni kontakt, musi być delikatny i naturalny. To dotyczy zarówno ubranek jak i tkanin w wyposażeniu łóżeczka. Domieszka sztucznych i syntetycznych włókien może wywołać u noworodka potówki lub inne problemy ze skórą. Informacji o składzie materiału szukaj na metce, jeśli nic na ten temat nie znajdziesz – nie kupuj. Tkaniny przeznaczone do kontaktu z noworodkiem kupuj w pewnych miejscach, które z założenia sprzedają produkty naturalne i dermatologicznie przebadane. Możesz robić też zakupy w różnych miejscach, ale wybierz na przykład jedną sprawdzoną markę, która oferuje większość rzeczy potrzebnych ci do wyprawki.

Wyprawka ze sprawdzonym producentem

Idealnym przykładem polskiej sprawdzonej i bardzo polecanej firmy, która oferuje wszystkie rzeczy potrzebne do wyposażenia łóżeczka, jest marka La Millou. Oferta tej firmy, to przede wszystkim wyjątkowo kolorowe i pomysłowe akcesoria dla najmłodszych. Cały asortyment produkowany i pakowany jest w Polsce. Co ważne, La Millou postawiła na jakość, dlatego do produkcji używa wyłącznie materiałów z odpowiednimi certyfikatami, tak by zapewnić bezpieczeństwo dzieci już od momentu ich narodzin.

Wśród produktów tej marki znajdują się m.in. prześcieradła, pościele z wypełnieniem, kocyki, otulacze i rożki. Oferta jest tak skonstruowana, że możesz skompletować wszystkie potrzebne akcesoria wybierając jeden motyw. Wówczas łóżeczko wygląda ciekawie i bardzo oryginalnie. Co więcej do wymieniowych produktów, La Millou oferuje także mięciutkie pozytywki, termofory, przytulaki, organizery i ochraniacze do łóżeczka, które mogą mieć ten sam motyw i stanowić dodatkowe wyposażenie łóżeczka.

Pamiętaj, że oprócz wzorków i motywów na pościeli i prześcieradłach, ważna jest też jakość tkanin, dlatego kompletuj wyprawkę mając na uwadze skład materiałów. Dzięki marce La Millou możesz odłożyć na bok zmartwienia na temat jakości produktów, pochylając się jedynie nad trudnym wyborem motywu i koloru.

Przedstawione w artykule przedmioty dostępne są m.in.: https://bobomio.pl/la-millou.

 

Materiał zewnętrzny