Chcesz zmniejszyć oznaki starzenia się skóry, poprawić jej kondycję, albo zredukować widoczność blizn czy rozstępów? Skorzystaj z zabiegu z użyciem nowej generacji preparatu regenerującego i odbudowującego skórę. Atelokolagen Linerase to nowoczesny i bezpieczny preparat o wysokiej skuteczności.
Czym jest Atelokolagen Linerase?
Atelokolagen Linerase to innowacyjny preparat stosowany do terapii przeciwzmarszczkowej oraz zapobiegającej utracie jędrności skóry, a także w leczeniu blizn. Preparat ma formę płynu i jest podawany do skóry za pomocą igły - zabieg może być przeprowadzany wyłącznie przez lekarza. Czym się wyróżnia? To jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I - nowej generacji, bioaktywny preparat do mezoterapii. Działa regeneracyjnie i odbudowuje skórę, a ponadto przywraca jej sprężystość i blask. Niezwykłą zaletą Linerase jest wysoki profil bezpieczeństwa i naturalny efekt zastosowania (samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze), dzięki czemu świetnie sprawdza się nawet w najdelikatniejszych okolicach twarzy i w innych częściach ciała.
Obszary zastosowania Linerase:
- twarz (w tym okolice oczu i ust),
- szyja,
- dekolt,
- grzbiety dłoni,
- ramiona,
- brzuch,
- wewnętrzna strona ud.
Produkt jest zarejestrowany jako wyrób medyczny III klasy CE 0373. Uzyskał certyfikat ISO 10993-10. Badania potwierdziły, że nie podrażnia skóry, nie wywołuje reakcji alergicznych i nie jest cytotoksyczny.
Jak działa atelokolagen typu I?
Kolagen zawarty w preparacie Linerase to inny typ kolagenu niż ten, który znaleźć można w powszechnie dostępnych kosmetykach do codziennej pielęgnacji. Atelokolagen typu I zawarty w Linerase jest biomateriałem, który skutecznie pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki. Jednocześnie stymuluje produkcję nowych fibroblastów. Bioaktywny preparat jest zatem rewelacyjnym środkiem odbudowującym skórę, jak również redukującym wiotkość, rozstępy czy blizny.
Jak wygląda zabieg z użyciem Linerase?
Zabieg przeprowadza wyspecjalizowany lekarz. Przedtem odbywa się konsultacja z pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zanim lekarz zacznie podawać preparat do skóry może dokonać miejscowego znieczulenia za pomocą kremu - jest to wskazane u bardzo wrażliwych pacjentów. Zabieg polega na aplikowaniu atelokolagenu cienką i bardzo krótką igłą do mezoterapii w leczonym obszarze skóry (w odstępach 1-3 cm). Po zabiegu skóra pacjenta poddawana jest delikatnemu masażowi, aby preparat równomiernie się rozprowadził. Lekarz określa wskazaną ilość zabiegów potrzebną do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. Najczęściej u pacjentów do 40 roku życia zaleca się wykonanie 3 zabiegów, a u starszych pacjentów o 1 zabieg więcej (co około 14 dni). Dodatkowo wskazana jest profilaktyka - 1 zabieg co 3-6 miesięcy.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i karmienie piersią,
- tendencje do powstawania bliznowców,
- infekcje i stany zapalne skóry,
- choroby nowotworowe,
- choroby autoimmunologiczne,
- cukrzyca.