Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nadmierne wypadanie włosów

10 lutego 2017 0

Włosy są jednym z ważniejszych atrybutów, które podkreślają urodę. Ich wypadanie bardzo często stanowi sygnał od organizmu, że coś jest nie tak. Dlatego nie można bagatelizować utraty kosmyków - szczególnie, jeśli dochodzi do wyraźnego przerzedzenia czupryny. To może oznaczać, że organizm jest niedożywiony.

Utrata włosów jest wpisana w naturę każdego człowieka. Kosmyki przechodzą cykl wzrostu, który kończy się ich wypadaniem. Ponieważ wszystkie włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, ich utrata jest praktycznie niezauważalne. Problemem jest jednak nadmierne wypadanie włosów objawiające się  m.in. widocznymi prześwitami skóry głowy i zwiększoną ilością kosmyków pojawiających się na szczotce czy grzebieniu.

Nieodpowiednia dieta - częsta przyczyna wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów często spowodowane jest niewłaściwym sposobem odżywiania. Żyjemy w biegu, nie mamy więc czasu na spożywanie prawidłowo zbilansowanych posiłków. W pośpiechu sięgamy po niskowartościowe przekąski lub wysoko przetworzone jedzenie typu fast food. W efekcie organizm nie otrzymuje wszystkich cennych składników odżywczych, od których zależy jego prawidłowe funkcjonowanie. Organizm źle odżywiony to także gorzej odżywione cebulki, co przekłada się na stopniowe osłabienie włosów. Jeśli niedożywienie ma charakter przewlekły, kutkuje to utratą kosmyków.

Stosujesz drakońską dietę? Licz się nie tylko z utratą kilogramów...

Moda na szczupłą i wysportowaną sylwetkę panuje już od dłuższego czasu. Ponieważ najczęściej każdemu zależy na szybkich efektach, osoby odchudzające się sięgają po drakońskie diety odchudzające, które do minimum ograniczają wartość energetyczną posiłków. Skutkuje to niedożywieniem organizmu, co szybko daje o sobie znać. Osoby na tego typu dietach nie tylko tracą na wadze - włosy zaczynają wypadać im garściami. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do silnego przerzedzenia się czupryny.

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy także osób, które decydują się na stosowanie diety jednoskładnikowej. Monodieta sprawia, że organizm otrzymuje tylko wybrane składniki odżywcze - w efekcie czego pojawiają się niedobory pozostałych. Skutkuje to wypadaniem włosów z powodu ubytku wielu witamin i minerałów.

Odżywiaj się zdrowo i wzmocnij włosy od środka

Nadmierne wypadanie włosów spowodowane niewłaściwym sposobem odżywiania ma na szczęście charakter odwracalny. Ponieważ nie prowadzi do zaniku mieszków włosowych, kosmyki mogą odrosnąć. To, jak szybko nastąpi ten proces, zależy wyłącznie od konkretnej osoby. W pierwszej kolejności trzeba zaprzestać stosowania drastycznych diet, stawiając na racjonalne odżywianie. Koniecznością jest natychmiastowe uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów, od których zależy kondycja włosów.

Ponieważ przy sporym niedożywieniu sama dieta może być niewystarczająca, warto wspomóc się suplementami. Wybierając tabletki na nadmierne wypadanie włosów, np. Vitapil, można nie tylko dostarczyć cenne witaminy i minerały (m.in. krzemionkę z pędów bambusa, biotynę, kwas foliowy, kwas pantotenowy, cynk, jod, miedź), ale również wzmocnić włosy od środka. Dzięki temu kosmyki przestaną wypadać, odzyskując blask i zdrowy wygląd.

Materiał partnera zewnętrznego