Trwa ładowanie proszę czekać ...

Handel międzynarodowy - jeden z najbardziej prorynkowych kierunków studiów

27 listopada 2017 0

Ekonomia czy stosunki międzynarodowe to kierunki, które wciąż cieszą się dużą popularnością. Osoby, które szukają studiów umożliwiających zdobycie wiedzy z obu wymienionych obszarów, a swoją przyszłość chcą związać z szeroko pojętym biznesem, mają do wyboru ciekawą alternatywę. Handel międzynarodowy to bez wątpienia jeden z najbardziej prorynkowych i interdyscyplinarnych kierunków studiów, przygotowujący do pracy w największych i najbardziej prestiżowych korporacjach.

Zdobądź niezbędne kompetencje

Skuteczny przedsiębiorca to nie tylko osoba odważna i kreatywna, ale przede wszystkim posiadająca odpowiednie kompetencje. Podstawą jest wiedza dotycząca branży, w której działa firma, jednak niezbędna jest także znajomość podstaw zarządzania, ekonomii czy prawa. Atutem jest również znajomość więcej niż jednego języka obcego. Handel międzynarodowy to kierunek, który umożliwi zdobycie wszystkich umiejętności niezbędnych w pracy przedsiębiorcy czy managera, pozwoli także na zatrudnienie na stanowisku specjalisty w międzynarodowej korporacji. Studia I stopnia na tym kierunku (oferuje je np. WSB w Poznaniu) świetnie przygotują do pracy wszystkich, którzy chcą poznać tajniki prowadzenia światowego biznesu.

Postaw na praktykę

Studenci często narzekają, że studia mają w zbyt dużej mierze charakter teoretyczny – brakuje im nie tylko warsztatów, ale także przedmiotów, które miałyby bardziej praktyczny charakter, oraz wykładowców pracujących na co dzień w branży. Handel międzynarodowy, ze względu na swoją specyfikę, to studia mające na celu przede wszystkim wyposażenie studentów w konkretne umiejętności umożliwiające im szybkie odnalezienie się na rynku pracy. W Wyższej Szkole Bankowej, która prowadzi studia na tym kierunku, studenci mogą również brać udział w dodatkowych zajęciach (np. międzynarodowej grze symulacyjnej opracowanej we współpracy z jednym z niemieckich uniwersytetów).

Interdyscyplinarny charakter studiów

Pracodawcy coraz częściej wymagają od potencjalnych pracowników całego zestawu rozbieżnych umiejętności – od swobodnej komunikacji w językach obcych i tzw. umiejętności miękkich do analizy ryzyka czy interpretacji przepisów prawa. Studiowanie handlu międzynarodowego pozwala na zdobycie rozległej wiedzy, którą można wykorzystać na różnych stanowiskach. 

 

Materiał zewnętrzny