Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy Outsourcing IT to rozwiązanie dla Twojej Firmy?

7 października 2021 0

Czym jest Outsourcing IT?

Outsourcing IT polega na zatrudnieniu firmy IT specjalizującej się w obsłudze informatycznej przedsiębiorstw. Firma świadcząca tego typu usługi przejmuje odpowiedzialność za całość procesów informatycznych lub jedynie za wskazane obszary. Dotyczy to zarówno infrastruktury informatycznej, (sprzętu, kabli, serwerów), sprzętu komputerowego (np. wykorzystywanych przez pracowników komputerów) jak i oprogramowania informatycznego czy nawet tylko planowania procesów informatycznych.

Dlaczego warto rozważyć zlecenie obsługi informatycznej firmie zewnętrznej?

Obecnie trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo odnoszące sukces bez wsparcia profesjonalnych systemów komputerowych, odpowiedniego sprzętu komputerowego oraz profesjonalnej obsługi informatycznej firmy. Co więcej, w wielu branżach przewaga technologiczna bywa kluczowa dla zapewnienia przedsiębiorstwu odpowiedniej pozycji na rynku. Dotyczy to zarówno dużych firm czy małych i średnich przedsiębiorstw.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm potrafi jednak przysporzyć niemało kłopotu, zwłaszcza przedsiębiorstwom niewyspecjalizowanym w zarządzaniu skomplikowanymi systemami, bądź nieposiadającym odpowiednich zasobów własnych pozwalających na utrzymanie kadry oraz infrastruktury niezbędnej do zapewnienia nowoczesnych rozwiązań informatycznych pracownikom i klientom.

Dlatego coraz więcej firm, również na rynku polskim decyduje się na skorzystanie z outsourcingu IT.

Co zyskujesz decydując się na outsourcing informatyczny?

W zależności od sytuacji danego przedsiębiorstwa zakres prac realizowanych przez firmy specjalizujące się w outsourcingu IT może być bardzo różna.

Czasami dotyczy całościowej obsługi od infrastruktury, sprzętu do oprogramowania. A czasami ogranicza się jedynie do Consultingu IT czy dostarczeniu licencji na specjalistyczne oprogramowanie. Wybrana usługa może być poświęcona np. tylko ochronie danych osobowych klientów firmy czy zapewnieniu szeroko pojętego bezpieczeństwa informatycznego np. podczas skomplikowanych procesów przenoszenia danych.

Firmy outsourcingowe specjalizują się w dostarczaniu na bieżąco usług informatycznych w każdym wymiarze i zakresie firmom o najróżniejszych potrzebach. W związku z tym mają one stały dostęp do najnowocześniejszych technologii, na które wiele firm po prosty nie mogłoby sobie pozwolić we własnym zakresie.

Dodatkowo w ramach outsourcingu IT firmy outsourcingowe zapewniają dostęp do wielu specjalistów, których zatrudnienie dla firmy mogłoby oznaczać znaczny koszt. Obsługę informatyczną często jest po prostu taniej zlecić na zewnątrz zamiast inwestować w budowanie i utrzymanie wewnętrznego działu IT.

Dlatego rozwiązania informatyczne zapewniane na najwyższym poziomie przez firmę IT to być może najlepsze rozwiązania techniczne jakie jesteś w stanie zapewnić Twojej firmie.

Zdalna obsługa informatyczna jest tak samo skuteczna jak stacjonarna.

Do tego, że praca zdalna jest możliwa, w czasach pandemii nie trzeba nikogo przekonywać. Podobnie jak w większości branż w obszarze outsourcingu IT wiele działań możliwych jest zdalnie.

Wzrost firm korzystających z outsourcingu informatycznego rośnie między innymi ze względu na możliwość zdalnej realizacji wielu zadań. Outsourcing IT chętnie zlecany jest nawet firmom posiadającym swoje siedziby za granicą.

Na przykład warszawska firma outsourcingowa Com IT Solution posiada doświadczenie w obsłudze firm zagranicznych między innymi z Włoch czy nawet Stanów Zjednoczonych.

Brak ograniczeń w dostępie do firm znajdujących się z dala od siedzimy firmy zlecającej dotyczy oczywiście również rynków krajowych. Największe polskie miasta Kraków, Gdańsk czy szczególnie outsourcing IT Warszawa oferują klientom z całego kraju bez względu na ich lokalizację.

Pozwala to wielu przedsiębiorcom na dostęp do bardzo zaawansowanych technologicznie rozwiązań bez konieczności korzystania jedynie z lokalnych dostawców oferujących outsourcing IT. Warszawa jako lider na rynku krajowym cieszy się największą popularnością jeśli chodzi o poszukiwanie dostawców outsourcingu informatycznego.

Artykuł sponsorowany