Trwa ładowanie proszę czekać ...

O czym należy pamiętać podczas planowania przeprowadzki?

27 marca 2017 0

Przeprowadzka wiąże się ze zmianami i choć zazwyczaj są to zmiany na lepsze (lepiej usytuowane i przestronniejsze mieszkanie), droga do upragnionego efektu końcowego nie jest prosta. Konieczność spakowania ubrań, mebli oraz wszelkich innych akcesoriów to nie lada wyzwanie. Dobór odpowiednich kartonów do przeprowadzki to jedynie z pozoru banalna kwestia. Zaopatrzenie się we właściwe akcesoria transportowe to nie tylko gwarancja sprawnego przeprowadzenia całej operacji logistycznej, ale też pewność, że przewożone rzeczy dotrą na miejsce docelowe w nienaruszonym stanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając kartony do przeprowadzki?

Decydując się na zakup kartonów do przeprowadzki, warto skorzystać z oferty przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w produkcji tego typu artykułów. Wybierając model opakowania tekturowego, dobrze jest wziąć pod uwagę następujące kryteria:

- grubość

Im grubszy karton, tym bardziej wytrzymały. Do przewożenia ciężkich rzeczy, dobrze jest wybrać kartony pięciowarstwowe. Do lżejszych elementów, wystarczą tradycyjne, trzywarstwowe opakowania.

- rozmiar

Warto zaopatrzyć się w kartony różnej wielkości. Do większych, dobrze jest spakować cięższe przedmioty, np. książki, dzięki temu można mieć pewność, że dno opakowania nie zniszczy się w trakcie transportu. W większe kartony można spakować chociażby pościel, która jest lekka.

- kolor

Kolor to najmniej istotny atrybut kartonów do przeprowadzki. Nie warto kierować się oryginalnym designem przy wyborze opakowań tekturowych. Za ciekawy wzór trzeba będzie zapłacić więcej, a przy przeprowadzce większe znaczenie od ładnego wyglądu ma praktyczność.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Przygotowując rzeczy do przeprowadzki, warto zainwestować w profesjonalne opakowania tekturowe. Można je kupić w sklepach, które specjalizują się w produkcji opakowań i akcesoriów niezbędnych w przypadku przenosin, np.: http://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-do-przeprowadzki-pudla-archiwizacyjne.html. Wspomniane wyposażenie można znaleźć również w marketach budowlanych, a także nabyć je od firm, które realizują przeprowadzki. Kupno używanych kartonów na skupie makulatury nie jest zbyt dobrym pomysłem. Nie da się w pełni ocenić stanu używanych opakowań. Nie wiadomo do czego były wcześniej używane i czy podołają kolejnym zadaniom. Lepiej sięgnąć po nowe egzemplarze, które zapewnią komfort podczas przeprowadzki.

Jak zapakować ubrania?

Ubrania noszone na co dzień, z powodzeniem można umieścić w najzwyklejszych kartonach do przeprowadzki. Dzięki temu, że są wykonane z miękkich tkanin, nie zniszczą się, nawet jeśli w trakcie transportu będą obijały się o ściany pudełka. Ich struktura nie wymaga dodatkowej amortyzacji. Nie trzeba zatem umieszczać w opakowaniach dodatkowych warstw tektury czy folii bąbelkowej. Sprawa wygląda inaczej w przypadku eleganckich ubrań, które wymagają nieco więcej uwagi. Suknie wieczorowe czy garnitury dobrze jest umieścić w tekturowych szafach. Kartony na garderobę zawierają specjalne drążki, na których można zawiesić wybrane kreacje. Ten prosty zabieg pozwoli przewieźć eleganckie stroje bez naruszenia ich oryginalnej struktury.

Kartony do przeprowadzki to niedroga inwestycja, która pozwoli zachować komfort podczas zmiany mieszkania. Chcąc uniknąć strat podczas przewożenia rzeczy, dobrze zaopatrzyć się w opakowania tekturowe u profesjonalnych producentów.

Artykuł sponsorowany