Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak przeprowadzić pranie foteli obitych materiałem?

21 stycznia 2022 0

Pranie foteli to usługa dopasowana do potrzeb każdego klienta. Niezależnie od tego, czy chcesz wyczyścić wyłącznie jeden fotel w swoim domu, czy kilka sztuk, które znajdują się w Twoim biurze, możesz zamówić fachową usługę. Również inne meble tapicerowane należy poddawać regularnemu praniu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat czyszczenia mebli tapicerowanych? Zachęcam do przeczytania poniższego tekstu.

Czyszczenie foteli oraz wpływ tego procesu na nasze życie

W dawnych czasach nasze babcie często jeszcze mamy, prały fotele oraz inne meble tapicerowane przy pomocy ciepłej wody, oraz szarego mydła. Metoda ta była stosunkowo skuteczna, ale przede wszystkim była bezpieczna. Zapewniała ona satysfakcjonujące efekty przy regularnym stosowaniu.

W dzisiejszych czasach zdajemy już sobie sprawę z tego, że powierzchowne czyszczenie mebli tapicerowanych jest niewystarczające. To właśnie w głębokich warstwach materiału gromadzą się zanieczyszczenia, które następnie stanowią idealne miejsce do rozwoju dla drobnoustrojów, w tym groźnych dla naszego zdrowia roztoczy.

Jeżeli chcemy, aby nasze fotele oraz kanapy były bezpieczne i higieniczne musimy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Domyślnym sposobem czyszczenia, który najczęściej praktykujemy, jest wykorzystywanie ogólnodostępnych środków czystości. Często są to wielofunkcyjne preparaty, które niestety nie przynoszą zamierzonego rezultatu. Co gorsze mogą prowadzić także do powstawania przebarwień oraz mikro-urazów.

Wybór detergentu

Dzieje się tak w sytuacji, gdy niewłaściwie dobierzemy detergent do rodzaju naszej tkaniny. Niektóre materiały są bardzo delikatne, wymagają one odpowiedniego podejścia. Jeżeli dobierzemy środek czystości, który będzie bardzo żrący może to doprowadzić do powstawania przebarwień oraz ogólnego osłabienia struktury materiału.

Żeby temu zapobiec, zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Oferują oni fachowe pranie foteli oraz tapicerki meblowej z dojazdem do wskazanej lokalizacji. Dzięki tej prostej usłudze możesz zyskać higieniczną czystość już po pierwszym praniu. Sekretem skuteczności tego zabiegu nie są wyłącznie zaawansowane maszyny. Dopiero kombinacja wiedzy, odpowiednich detergentów oraz urządzeń piorących najwyższej jakości pozwoli nam uzyskać satysfakcjonujące efekty. Jeśli szukasz firmy oferującej usługi prania tapicerki w mieście marki wejdź tutaj: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/marki/

Dlatego, jeżeli chcesz zadbać o zdrowie swoje oraz swoich bliskich skorzystaj z tej możliwości. Pozwoli Ci to pozbyć się niechcianych mikroorganizmów, które zagrażają Ci codziennie. Istnieją one tuż obok nas. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak licznie występują w naszym domu. Usunięcie ich sprawi, że poczujesz się lepiej oraz bezpieczniej.

Jak przebiega pranie foteli?

Dlaczego warto dbać o stan naszych foteli? Meble wypoczynkowe są wizytówką naszego domu. Często to przez ich pryzmat oceniają nas ludzi. Pomyśl, jaką opinię miałbyś o gospodarzu, gdybyś przyszedł do niego do domu, a na tapicerce byłaby wielka, zaschnięta plama? Prawdopodobnie nie czułbyś się z tym komfortowo.

Jeszcze gorzej ma się sytuacja w przypadku, gdybyś odwiedził kogoś biuro. Są sytuacje, w których to ogólna czystość pomieszczenia zadecydowała o tym, czy udało się dwójce ludzi nawiązać współpracę. Wpływa na to wiele aspektów psychologicznych. W czystym wnętrzu czujemy się po prostu lepiej, jesteśmy więc bardziej skłonni do zawierania współprac. Proces prania foteli metodą ekstrakcyjną jest bardzo prosty. Składa się on z kilku elementów:

  1. Specjalista rozpoczyna wszystko od rozpoznania tkaniny. Pozwala mu to dobrać odpowiednie detergenty oraz optymalną metodę pracy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, pracownik przygotowuje sobie powierzchnię do pracy. Odsuwa meble od ściany oraz zabezpiecza delikatne elementy w pokoju, które mogłyby ulec uszkodzeniu.
  2. Drugi krok to dokładne odkurzanie. Jest to powszechnie praktykowana przez nas czynność. Pozwala ona usunąć zabrudzenia, które w znacznym stopniu przyczyniają się do przecierania się materiału. Mowa tutaj o ostro zakończonych zanieczyszczeniach, czyli piasku, czy okruchach. Wydajny odkurzacz pozwala specjaliście usunięcie ich w sposób skuteczny.
  3. Na tkaninach często powstają plamy, które są wynikiem naszej codziennej eksploatacji. Wpływają one bardzo niekorzystnie na aspekt wizualny naszych mebli. Niestety często jest je usunąć. Specjaliści wykorzystują do tego celu odplamiacze, czyli substancje o bardzo dużej skuteczności. Są one na tyle żrące, że mogłyby doprowadzić do uszkodzenia materiału, dlatego nanosi się je wyłącznie na powierzchnię samej plamy.
  4. Finalne pranie foteli realizowane jest w dwóch fazach. Pierwszą jest nanoszenie środka czystości. Wnika on w strukturę tkaniny i wybawia głęboko znajdujący się brud. Drugim etapem jest odessanie rozpuszczonego brudu wraz z nadmiarem wilgoci.

Pamiętaj, że po całym procesie prania tkanina jest wciąż lekko wilgotna. Jeżeli chcesz przyspieszyć proces schnięcia, możesz zamówić czyszczenie foteli w okresie wiosenno-letnim. Wysoka temperatura znacznie skróci czas schnięcia. Do zachowania czystości wystarczy powtarzać cały proces jeden lub dwa razy w ciągu roku.

Artykuł sponsorowany