Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zmieniasz kolor włosów na platynowy blond? Sprawdź, czy masz pasujące ubrania

18 sierpnia 2023 0

​Zmiana koloru włosów to zaledwie początek metamorfozy prawdziwej kobiety. Jeśli nie chcesz wyglądać kiczowato, zależy ci na byciu ikoną stylu, koniecznie przejrzyj garderobę. Włosy w kolorze platynowy blond będą pasowały tylko do niektórych ubrań. Sprawdź, co musisz dokupić.

Jaki to kolor platynowy blond?

Jak wygląda platynowy blond? To bardzo jasny, niemal biały i chłodny odcień włosów. Platynowy blond zalicza się do gamy chłodnych blondów i ta informacja ma najważniejsze znaczenie dla kompletowania garderoby pod nową stylistykę.

Zimny platynowy blond pasuje kobietom, które mają jasną karnację i chłodny odcień skóry. Ideałem w tym zestawieniu są zielone lub niebieskie oczy w jasnej oprawie.

Dlaczego ubrania powinny pasować do włosów?

Przyjęło się, że garderoba powinna pasować sama do siebie oraz do wybranych dodatków, ewentualnie. To prawda, ale typ urody ma tu niebagatelne znaczenie. Nie bez powodu kobiety z rudymi włosami nie sięgają po czerwone ubrania (chyba że jest to zamierzony zabieg). Podobnie jasne blondynki powinny unikać różu w odcieniu fuksji, bo to zestawienie wygląda nieco tandetnie.

Kolor włosów do pewnego stopnia jest wyznacznikiem stylu i przy koloryzacji warto o tym pamiętać. Platynowy blond to zimna barwa i do niej najlepiej pasują ubrania w chłodnych odcieniach. Jeśli do tej pory byłaś szatynką ubierającą się w beże i brązy, zmiana będzie naprawdę spektakularna. Tych ubrań prędko bowiem nie założysz.

Jakie kolory pasują do platynowego blondu?

Jak zostało powiedziane wyżej, platynowy blond niejako wymusza ubrania w chłodnych odcieniach, ale nie wszystkie będą się tak samo dobrze prezentowały. Chłodny brąz nadal będzie zbyt ciepły. Na co w takim razie postawić?

Kobaltowy błękit to jest to!

Zwłaszcza przy niebieskich oczach. Sam kobalt jest bardzo wyrazistym, z daleka widocznym kolorem. Pasuje zarówno do krótkich, jak i długich włosów. Jednak uwaga – nie powinno go być zbyt dużo. Dobrze prezentuje się w towarzystwie bieli i chłodnych odcieni écru.

Oliwkowa zieleń

Chociaż oliwki kojarzą się raczej ciepło, to oliwkowa zieleń zdecydowanie jest chłodną barwą, a przy tym nieco dyskretniejszą od kobaltu. Będzie dobrym wyborem dla tych kobiet, które nie przepadają za byciem na świeczniku i wolą schować się w tłumie. Inne odcienie zieleni także wchodzą w grę, ale lepiej unikać tej soczystej, wiosennej.

Czerwień

Czerwień w zestawieniu z platynowym blondem brzmi trochę jak prowokacja i taki właśnie jest zamysł tej stylizacji. To raczej nie jest propozycja na co dzień (chociaż można, jeśli ktoś ma ochotę), za to na pewno sprawdzi się w stylizacji wieczorowej.

Czerwień ma wiele odcieni, warto postawić na te jaśniejsze, ale głęboki, wpadający w bordo odcień też może być ciekawym wyborem.

Czerń

Czerń to klasyka i jako taka zawsze będzie na miejscu. Zdecydowanie jest to chłodna barwa i dlatego dobrze komponuje się z platynowym blondem. To wersja raczej do pracy niż na garden party, emanuje powagą, pewnością siebie i profesjonalizmem.

Pastele

Pastelowe odcienie błękitu, seledynu i chłodnego różu to także dobra propozycja dla kobiet, które zdecydowały się przefarbować włosy na platynowy blond. Pastelowe barwy subtelnie podkreślają kobiecość, dodają tajemniczości i powabu. Ta dyskretna stylizacja dobrze sprawdzi się np. na urlopie.

Artykuł partnera