Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak otworzyć własny salon kosmetyczny?

10 sierpnia 2016 0

Dzięki funduszom europejskim wiele osób może zainwestować w własną działalność gospodarczą. Na polskim rynku powstaje coraz więcej salonów kosmetycznych, świadczących różne usługi – począwszy od manicure i przedłużania rzęs do zabiegów kosmetycznych twarzy i całego ciała.

W Urzędach Pracy od dłuższego czasu można otrzymać dofinansowanie na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Jest to o tyle wygodny i atrakcyjny pomysł, że osoba ubiegająca się o dotacje nie musi zwracać otrzymanej kwoty, jeśli jej firma będzie funkcjonować przez co najmniej rok. W tym czasie muszą być regulowane na bieżąco wszystkie rachunki i podatki.

Co zrobić, aby otrzymać dotacje?

Aby móc ubiegać się o dofinansowanie, konieczne jest posiadanie statusu bezrobotnego. Jeśli zostaniemy zakwalifikowani do dalszych etapów, będziemy musieli spełniać też inne kryteria - w zależności od działalności, jaką będziemy chcieli podjąć. Ważne jest, aby posiadać doświadczenie i praktyki w branży, w której będziemy chcieli się rozwijać. Dodatkowymi atutami będzie posiadanie własnego wkładu finansowego lub zaplecza, np. potrzebnego sprzętu.

Aby starać się o dofinansowanie musimy wypełnić specjalny wniosek i złożyć go w prawidłowym terminie. Wniosek ten powinien zawierać podstawowe informacje, w tym dane kontaktowe i osobowe, wszystkie informacje związane z naszym wykształceniem i dotychczasową ścieżką zawodową. Do kolejnego istotnego punktu należy wypełnienie listy niezbędnych zakupów. Jeśli mamy problem z wypełnieniem wniosku, wtedy możemy skontaktować się z doradcami, którzy pomogą nam odpowiednio go sformułować (pomocy szukaj pod tym adresem: http://www.a1europe.pl/skuteczna-pomoc-w-zakresie-pisania-wnioskow-o-dotacje-unijne).

salon kosmetyczny z dotacji

Jak urządzić salon?

Aranżacja naszego salonu kosmetycznego, w dużej mierze będzie się opierać na wytycznych Sanepidu. Musimy dobrać wszystkie sprzęty, elementy dekoracji, itp., aby nasze lokum było bezpieczne, przyjemne, komfortowe i prezentowało się gustownie. Oprócz ustalenia koloru ścian i stylu, w jakim mają być urządzone wnętrza, nie możemy zapomnieć o najważniejszych cechach gabinetu kosmetycznego – sterylności i czystości.

Oświetlenie i meble

Oświetlenie jest niezbędne do wykonywania zabiegów. Ale oprócz funkcji praktycznej, może też spełniać funkcje estetyczne, które urozmaicą nasze wnętrze i nadadzą mu oryginalnego charakteru.

Natomiast meble w salonie powinny być wygodne i dostosowane do konkretnych zabiegów (np. fotele do pedicure muszą być wyposażone w dobrą pompę hydrauliczną i podnóżek; więcej informacji znajdziesz na: http://www.ayala.com.pl/pl/produkty/kategoria/7/Kosmetyka).

W co można zainwestować otrzymując dotacje?

Dzięki pieniądzom z dofinansowania możemy kupić, takie środki, jak: sprzęty, narzędzia i akcesoria niezbędne do wykonywania pracy. Dotacje możemy przeznaczyć też na promowanie naszej firmy – wszystkie działania marketingowe, typu: witryny internetowe czy ulotki i banery.