Trwa ładowanie proszę czekać ...

Udane wakacje w wymarzonym hotelu

30 września 2016 0

Na odpoczynek, który będziemy dobrze wspominać składa się wiele czynników: urok miejscowości, piękna pogoda, nowo poznani ludzie oraz w głównej mierze miejsce meldunku. Czym się kierować wybierając odpowiedni hotel?

W końcu wybierasz się na zasłużony urlop? Organizujesz go samodzielnie czy korzystasz z ofert biura podróży? W obu przypadkach możesz samodzielnie wybrać hotel, w którym się zatrzymasz. Nie warto podejmować pochopnej decyzji, tylko poważnie zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Dokładny research pomoże nam porównać tysiące ofert i wybrać najlepsze zakwaterowanie dla naszych bliskich.

Czym się sugerować?

Hotel to nie tylko noclegownia. Może się okazać, że podczas wyjazdu pogoda nie będzie nam sprzyjać i większość czasu będziemy spędzać w kurorcie. Przystępując do internetowych poszukiwań idealnego hotelu, najpierw musimy określić swoje priorytety – czy ważniejsza jest dla nas cena, lokalizacja, standard, itp. Zbyt często sugerujemy się tylko i wyłącznie ceną, lekceważąc pozostałe punkty, a tak naprawdę liczy się przede wszystkim komfort i wygoda. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wysokie ceny niektórych noclegowni wiążą się z pakietem dodatkowych usług, za które w „pozornie” tańszym miejscu musielibyśmy dodatkowo zapłacić. W rzeczywistości może się okazać, że przepłacamy, mimo wybrania niższego standardu.

Dlatego warto dokładnie przejrzeć witryny internetowe hoteli, gdzie mamy cennik, pakiety, zdjęcia, opinie klientów i inne szczegóły dotyczące oferty (np. http://www.conradhotel.pl/pl/pokoje_i_apartamenty.html). Istnieją też różne portale, współpracujące z wieloma punktami hotelowymi, gdzie znajdziemy kupony rabatowe na poszczególne oferty (możemy zaoszczędzić nawet połowę kosztów!).

Lokalizacja

Kolejną ważną kwestią jest lokalizacja hotelu. Jeśli ma to być typowy odpoczynek i „ucieczka od świata”, powinniśmy wybrać miejsce położone na uboczu, gdzie możemy się w pełni zrelaksować. Jeśli jednak zwiedzamy i chcemy być blisko głównych punktów turystycznych, powinniśmy szukać ofert w centrum danego miasta lub sprawdzić połączenia komunikacji miejskiej.

idealny hotel na wypoczynek

Wypożyczalnia samochodu przy hotelu

Niektóre hotele współpracują z wypożyczalniami samochodów, przez co nie musimy się martwić jak dostać się z jednego punktu miasta do drugiego (porównaj oferty w Warszawie i Krakowie: http://warsawmodlintaxi.pl/pl/airport_transfer.html; http://carent-24.pl/jak-wynajac). Troska o komfort gości hotelowych poza obiektem też się liczy!

Cena i usługi

Następny punkt to analiza kosztów – czy mamy ofertę all inclusive czy będziemy musieli do niektórych usług dopłacić. All inclusive może obejmować pełne wyżywienie, zapewnione miejsce parkingowe czy nawet wypożyczenie samochodu.

Niektóre kurorty kładą duży nacisk na aktywne spędzanie czasu w obrębie obiektu. Warto też zainteresować się czy hotel posiada własną restaurację, SPA, siłownię, basen, klub. Im więcej atrakcji, tym lepiej!

Jeśli wybieramy się na urlop z dziećmi, możemy znaleźć oferty, gdzie pobyt dziecka jest darmowy. Oczywiście wybierając się na wakacje z dziećmi, musimy koniecznie sprawdzić czy wybrane przez nas zakwaterowanie jest dopasowane do potrzeb najmłodszych – posiada plac zabaw, organizuje rozrywki dla dzieci, itp.

To samo dotyczy sytuacji, gdy na wyjazd zabieramy osobę niepełnosprawną – hotel musi zapewnić jej odpowiednie warunki. Niektórzy podróżują z czteronożnymi przyjaciółmi, dlatego koniecznie trzeba sprawdzić czy wybrane przez nas miejsce zezwala na obecność zwierząt w pokojach.