Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jesteś przedsiębiorcą? Koniecznie poznaj Fundację „Polska Bezgotówkowa”!

17 stycznia 2018 0

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce trwa w najlepsze, wynika to m.in. z badania dotyczącego postaw Polaków wobec form płatność. Prowadzisz punkt usługowo-handlowy? Zapewnij swoim klientom terminal płatniczy!

Fundacja „Polska Bezgotówkowa”, czyli co?

Wraz z początkiem roku 2018 ruszyła wspólna inicjatywa Ministerstwa Rozwoju i branży finansowej, która ma na celu upowszechnianie płatności bezgotówkowych w Polsce. Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego kierowany jest głównie do mikro i małych przedsiębiorców, którzy nie dostarczają jeszcze swoim klientom tej formy płatności. Przyczyny takiego podejścia są różne, w tym obawy przed wysokimi kosztami. Fundacja „Polska Bezgotówkowa” w całości dofinansowuje terminal płatniczy, ale również obsługę transakcji bezgotówkowych przez 12 miesięcy. To projekt, który nie tylko przyczynia się do rozwoju gospodarki, ale także może zwiększyć innowacyjność w Twoim przedsiębiorstwie. 

Polacy chcą dostępu do płatności bezgotówkowych

Według badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie eService wynika, że 56% respondentów jako preferowaną metodę płatności podała transakcje bezgotówkowe (w tym płatności zbliżeniowe, karta płatnicza, płatność telefonem). Kolejnym aspektem o którym warto wspomnieć jest fakt, że postawa wobec pieniędzy jest bezpośrednio związana z preferowaną formą płatności. Więcej informacji na temat badania eService znajdziesz na stronie http://bezgotowki.pl/, jest tam również opis 6 grup – Królowie Życia, Sceptycy, Marzyciele, Gospodarni, Optymalni, Zamożni - sprawdź i dowiedz się, do której z nich jest Ci najbliżej.

Zmień podejście i pozyskaj klientów

Statystyki płatności bezgotówkowych jasno pokazują kierunek w którym powinien iść Twój biznes. Terminal płatniczy to coraz częściej wręcz wymagany przez klientów element punktów usługowo-handlowych. Często jego brak może wiązać się z przejście do konkurencji, gdzie znajduje się czytnik kart bankowych – ponieważ ułatwia to zakup i nie ogranicza kupującego. Dlatego zapewnij swoim klientom najwyższy poziom usług, ale również udogodnień. Dzięki fundacji „Polska Bezgotówkowa” Twoje obawy związane z wysokimi kosztami za terminal płatniczy i obsługę transakcji bezgotówkowych zostały rozwiązane – co najważniejsze nie musisz już szukać terminal płatniczy cena. Powodzenia!

 

Materiał zewnętrzny