Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najlepsze portfele? Portfele skórzane!

19 kwietnia 2017 0

Portfel jest to przedmiot, który mamy przy sobie każdego dnia. To w nim trzyma się pieniądze, karty kredytowe, niektóre dokumenty, zdjęcia najbliższych, itp. Przy zakupie mnóstwo klientów - zarówno pań jak i panów - zwraca uwagę na to, aby był on pojemny i przede wszystkim trwały. Dlatego najlepiej zdecydować się na zakup skórzanego portfela.

Portfel - istotny przedmiot

Portfel nosi przy sobie znaczna większość społeczeństwa. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, młodzież czy osoby starsze. W końcu to właśnie do niego zazwyczaj chowamy pieniądze oraz karty kredytowe. Dla niektórych portfel jest również przedmiotem, w którym przetrzymuje się zdjęcia bliskich osób, niektóre dokumenty lub paragony. Niestety, z racji na to, że tak często korzystamy z tego przedmiotu (przynajmniej kilka razy dziennie), zużywa się on zazwyczaj dość szybko. Dlatego tak ważne jest, aby w czasie zakupu portfela ocenić jego trwałość. Zdecydowanie najlepsze są te zrobione ze skóry naturalnej. Dobrze jest także zwrócić uwagę, czy mają solidne, mocne zamki, a także czy mają wystarczająco dużą ilość miejsca, aby pomieścić wszystkie banknoty, monety i karty, których używamy. Ogromną zaletą portfeli jest to, że na ogół są dostępne w różnych kolorach, a także większych lub mniejszych rozmiarach.

Skórzane portfele damskie

Jeśli chodzi o portfele damskie, to w ich przypadku mamy do czynienia z wieloma rodzajami. Pierwszym z nich są małe portfeliki, które posiadają dwie kieszonki zapinane na zatrzaski. Jedna kieszonka przeznaczona jest do tego, aby trzymać w niej karty kredytowe, zaś druga służy do przechowywania banknotów. Tego typu produkty można nabyć za ok. 50 złotych.

Drugi rodzaj portfela, po jaki bardzo chętnie sięgają panie, to typowa, podłużna portmonetka. Jej cechą charakterystyczną jest to, iż zamykana jest ona na zatrzask umieszczony na samej górze. W środku znajduje się bardzo dużo schowków na karty, a także banknoty i monety. Tzw. bilonówki najczęściej zamykane są na dodatkowy zamek. Ponadto producenci pomyśleli jeszcze o przezroczystych kieszonkach na zdjęcia. Skórzana portmonetka dobrej jakości kosztuje ok. 120 złotych. Jest to produkt, który idealnie nadaje się na prezent.

portfel damski

Równie popularne są kobiece portfele podłużne, zamykane na zamek typu zatrzask. Wewnątrz nich znajdują się na ogół jedna lub dwie duże komory na banknoty, a także specjalne miejsca na karty, dokumenty i zdjęcia. Często producenci wyposażają je dodatkowo w kieszeń boczną, a także kieszeń na drobiazgi - obie zamykane na suwak. Tego typu produkty charakteryzują się mocnymi łączeniami, zaś niektóre z nich posiadają ciekawe ozdoby. Klasyczny portfel tego typu to koszt w wysokości od 100 do nawet 300 złotych.

Portfele skórzane męskie

Pierwszym rodzajem, jaki jest charakterystyczny dla portfeli męskich, jest tzw. „podkówka”. Co prawda, jest ona niezbyt często spotykana i powszechnie uważa się, że korzystają z niej głównie osoby starsze. Jednak ma ona swoje zalety. Jest mała, zgrabna i bez trudu mieszczą się w niej zarówno monety, jak i banknoty. Minusem jest to, że nie posiada ona miejsca na karty kredytowe, czy też inne dokumenty. Klasyczną „podkówkę” można dostać już od 30 złotych.
Panowie bardzo często sięgają po klasyczne portfele. Jak wygląda tego typu produkt? Otóż, zazwyczaj posiada on kieszeń na banknoty, dużą ilość mniejszych kieszonek na dokumenty, a także bilonówkę, która zamykana jest albo na suwak, albo na zamek. Czasem tego typu portfele wyposażone są w wyjmowaną wkładkę. Typowy, klasyczny, męski portfel uszyty z naturalnej skóry, można nabyć od ok. 70 do 200 złotych.
Mimo, że najczęściej portfele męskie mają kolor czarny lub brązowy, to zdarza się, że występują także w barwach bordowych lub beżowych. W czasie zakupu warto zwrócić uwagę na zamknięcie portfela, bowiem niektóre z nich w ogóle nie posiadają zamka, a niektóre są w niego wyposażone. Spora część portfeli powinna ponadto mieć dodatkowe, przezroczyste kieszonki, gdzie można schować zdjęcia najbliższych nam osób. Niektóre z męskich portfeli mają także pojedynczą kieszonkę, umieszczoną na zewnątrz, która zazwyczaj zamykana jest na zamek.