Trwa ładowanie proszę czekać ...

Panele ścienne drewniane - nietypowy element wystroju wnętrz

23 maja 2018 0

Wiele osób chce, aby wnętrza ich domów były wyjątkowe i wzbudzały zachwyt gości. To, jak mieszkamy, jest wyznacznikiem naszego gustu, upodobań i stylu życia. Niektórzy wybierają klasyczny wystrój, podczas gdy inni stawiają na innowacyjne rozwiązania. Jednym z panujących obecnie trendów w projektowaniu wnętrz jest zdobienie ścian, które coraz rzadziej są powierzchniami o nudnych kolorach, a stają się wyrazem nowoczesnego designu. W osiągnięciu nietypowego efektu w pomieszczeniu pomagają coraz częściej panele ścienne drewniane.

Panele ścienne drewniane - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Drewno jest elementem wystroju wnętrz, który nigdy nie wychodzi z mody. Obecne jest zazwyczaj na podłogach, jednak coraz częściej pojawia się jako dodatek zdobiący ściany wewnętrzne domów czy mieszkań. W przypadku takiej formy dekoracji wybór pada najczęściej na panele ścienne drewniane, które pasują zarówno do nowoczesnych pomieszczeń, jak i tych charakteryzujących się stylem rustykalnym. Do rosnącej popularności drewna na ścianach przyczyniło się znaczne poszerzenie oferty tego typu dekoracji - oprócz rodzimych gatunków, można zdecydować się na te sprowadzane z innych krajów, które odznaczają się bogactwem kolorów i nietypowymi wzorami.

Panele ścienne drewniane sprawdzą się najlepiej w pomieszczeniach, w których poziom wilgotności nie przekracza 70%. Nie dyskwalifikuje ich to jednak jako ozdoby łazienek. W takim przypadku należy pamiętać o tym, aby wybrany przez nas gatunek drewna dobrze znosił kontakt z wodą i charakteryzował się niską nasiąkliwością. Najlepszym rozwiązaniem w łazienkach są panele wykonane z egzotycznego drewna, np. teak lub merbau. Konieczne jest także ich odpowiednie zaimpregnowanie.

Panele ścienne drewniane - cennik

Urządzenie w nieszablonowy sposób wnętrza mieszkania czy domu może wiązać się z dużymi, czasem nieoczekiwanymi kosztami. Wiele jednak zależy od pomysłowości właściciela i jego elastyczności. Niekiedy konieczne jest zrezygnowanie z wymarzonej kanapy czy fotela na rzecz innych elementów wystroju wnętrza. Warto zainwestować w nieruchome dekoracje obecne w mieszkaniu, ponieważ  montowane są często na długie lata i stanowią podstawowy element aranżacji wnętrza.  Do tego typu zdobień zaliczane są panele ścienne drewniane. Cennik zaprezentowany przez wiele firm przedstawia zróżnicowane kwoty, jakie trzeba zapłacić za tego rodzaju dekorację. Mogą one wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Cena będzie uzależniona od rodzaju drewna, z którego wykonane są panele.

panele akustyczne

Panel akustyczny EHO wykonany z drewna bukowego

Panele ścienne drewniane wewnętrzne - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Panele ścienne drewniane stanowią coraz częściej wybierany sposób aranżacji wnętrza, nie tylko ze względu na ich urzekający wygląd, ale także na łatwość montażu. Warto się na nie zdecydować, ponieważ pokrycie nimi całej ściany czy tylko jego fragmentu nie należy do trudnych zadań. Najczęściej wykorzystuje się w tym przypadku specjalnie zaprojektowane klipsy montażowe. Dodatkowo do ich montażu używa się powszechnie dostępnych materiałów wykończeniowych, jak np. płaskowniki czy kątowniki aluminiowe.

Panele ścienne zewnętrzne drewniane -  zalety

Panele ścienne zewnętrzne drewniane cieszą się w budownictwie dużą popularnością, ponieważ wykorzystywane są jako system elewacyjny budynków. Deski składające się na tego typu konstrukcję suszone są komorowo, co sprawia, że eliminowane są z niego wszelkie szkodniki i grzyby. Bardzo często elewacja drewniana wykonana jest z paneli z drewna egzotycznego, które jest o wiele trwalsze od jego klasycznych odmian. Do najczęściej polecanych typów drewna należą: drewno meranti, modrzew syberyjski oraz świerk skandynawski.

Do zalet stosowania zewnętrznych paneli ściennych drewnianych należą również jej walory estetyczne - drewno łączone z innymi materiałami daje często niesamowite efekty. Z tego powodu coraz częściej wykorzystywane są one przy budowie nowoczesnych osiedli, domów handlowych czy biurowców. Oprócz świetnego wyglądu stanowią doskonały materiał odpowiedzialny za izolację cieplną budynku.

Materiał partnera zewnętrznego, muteboards.pl