Trwa ładowanie proszę czekać ...

Klasowe multimedia i Sony Xperia XZ

7 lutego 2018 0

Czy istnieją jakieś granice w zakresie mobilnych technologii multimedialnych? Jeśli tak, to zostały one przekroczone przez znakomity telefon Sony Xperia XZ.

Multimedia – podstawa w każdym smartfonie

Dzisiejsze komórki dawno przestały już służyć wyłącznie do dzwonienia do bliskich czy wymiany wiadomości tekstowych. Już sama nazwa „smartfon” sugeruje, że to urządzenie potrafi znacznie więcej i ma ogromne możliwości. Duża w tym zasługa rozwoju technologii w zakresie multimediów. Kiedyś, aby wykonać wyraźne i ostre zdjęcia, trzeba było być właścicielem drogiego i wcale niemałego aparatu oraz posiadać niezbędne umiejętności. Obecnie wszystko stało się prostsze. Jeśli chcesz zrobić świetne zdjęcie, wystarczy skorzystać z telefonu, takiego jak Sony Xperia XZ.

Multimedia to jednak nie tylko aparat. To szereg innych dodatków, a także doskonała jakość dźwięku, obsługa różnorodnych formatów wideo i cała gama funkcjonalności, z której wielu z nas korzysta każdego dnia. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też już od kilku lat to właśnie zestawy multimedialne pełnią jedną z kluczowych ról przy projektowaniu nowych modeli komórek. A telefonem w pełni multimedialnym, nowoczesnym i prostym w obsłudze jest m.in. Sony Xperia XZ.

Sony Xperia XZ – co w sobie kryje?

Sercem Sony XZ jest wydajny, czterordzeniowy procesor (2 x 2,15 GHz + 2 x 1,6 GHz), który zawiaduje pracą oraz wszystkimi procesami. To on zapewnia płynne funkcjonowanie telefonu oraz stoi za jego niezawodnością. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kolejne poziomy menu pojawiają się bardzo szybko, podobnie dzieje się w przypadku aplikacji.

Tak efektywny procesor umożliwia również skuteczną pracę całego zestawu multimedialnego. Zdecydowanie na pierwszy plan wysuwają się tu podzespoły optyczne. Aparat główny został wyposażony w matrycę o rozdzielczości aż 23 Mpix! Tak czuła i dokładna soczewka jeszcze do niedawna dostępna była jedynie w wysokiej klasy aparatach fotograficznych, z których zwykle korzystali profesjonaliści. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii smart, sprzęt tej jakości mieści się obecnie w damskiej torebce lub klapie marynarki, a Ty możesz z niego skorzystać każdego dnia. Wśród praktycznych dodatkowych funkcji znajdują się m.in. innowacyjna technologia potrójnego przetwarzania obrazu, predykcyjny, hybrydowy mechanizm automatycznej ostrości czy zoom z aż pięciokrotnym powiększeniem.

Na froncie mieści się drugi aparat, wykonujący zdjęcia w rozdzielczości aż 13 Mpix. Zapisane selfie nabiorą nowej jakości i będą prezentowały się niczym dzieła zawodowego fotografa. Nie można też zapomnieć o możliwości nagrywania wideo. O ile w większości telefonów na rynku standardem jest format HD, to w Sony Xperia XZ jakość jest aż czterokrotnie lepsza – filmy mogą być zapisywane nawet w 4K. Poziom szczegółowości i płynność materiału zachwycą najbardziej wymagających użytkowników.

Nowa jakość dźwięku i obrazu

Projektanci Sony Xperia XZ dużą uwagę przywiązali do wytłumienia szumów i zapewnienia wysokiego komfortu prowadzenia rozmów oraz emisji dźwięku. Dlatego słuchając utworów ulubionego artysty czy oglądając film, możesz odnieść wrażenie, że wszystko to dzieje się tuż obok Ciebie.

Bez wątpienia nie będziesz także narzekać na wrażenia wizualne. Wyświetlacz Full HD o przekątnej ekranu wynoszącej 5,2 cala z pewnością spodoba się miłośnikom seriali czy osobom śledzącym kanały na YouTube. Poziom multimediów w jednym z flagowych telefonów Sony Xperia zaskoczy nawet największych malkontentów, oferując użytkownikom zupełnie nowe możliwości.

 

Materiał zewnętrzny