Oczywiście w dzisiejszych czasach większość korespondencji odbywa się przy pomocy poczty elektronicznej. Jednak istnieją sytuację, gdy konieczne jest skorzystanie z tradycyjnych metod wysyłki dokumentacji. Koperty służą również do przesyłania niewielkich paczek. Należy wspomnieć, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kopert, które uzależnione są od rodzaju przesyłanych przedmiotów. Warto zapoznać się również z dostępnymi formatami, ponieważ z pewnością może to znacznie pomóc przy wyborze sposobu wysyłki.
Popularne formaty
Oczywiście w dzisiejszych czasach koperty nie są niczym nowym, a na rynku dostępne są one w wielu różnych rozmiarach. Istnieją jednak formaty, które wybierane są najczęściej. Zalicza się do nich między innymi C5, C4 oraz B5. Warto wspomnieć, że najczęściej wykonane są z wytrzymałego brązowego papieru. Niejednokrotnie posiadają specjalne paski samoprzylepne, które pozwolą sprawnie zamknąć koperty. Pozwala to uniknąć używania dodatkowych taśm samoprzylepnych oraz kleju. Najczęściej te modele wykorzystywane są do wysyłania wszelkiego rodzaju ważnych dokumentów związanych z działalnością firmy. Zalicza się do nich głównie wszelkiego rodzaju umowy, faktury oraz rachunki, które wymagają własnoręcznego podpisu. Koperty charakteryzują się wysokim poziomem ekologicznym i bezpieczeństwa dla środowiska. Najczęściej poddawane są procesom recyklingu, a następnie można je wykorzystać ponownie.
Koperty – jak dobrać je do zawartości?
Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych kopert, które najczęściej różnią się między sobą rozmiarem oraz wykorzystanym w produkcji materiałem. Bardzo wiele przedsiębiorstw ma problem, aby odpowiednio dopasować wymiar do zawartości, którą zamierzamy wysłać. W przypadku dużej zawartości dokumentów idealnym rozwiązaniem będą rozszerzane koperty. Jej główną zaletą jest to, że składają się z dużo większych gabarytów. Wbrew pozorom to naprawdę korzystne rozwiązanie, gdyż nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów w związku z wysyłaniem przesyłki w formie paczki. Koperty rozszerzone pozwalają również uchronić zawartość przed wścibskimi oczami, ponieważ wykonane są ze znacznie grubszych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie rozmiaru, przykładając fizycznie zawartość do wybranego modelu. Wbrew pozorom te koperty wykorzystywane są w wielu przedsiębiorstwach naprawdę często.
Czym właściwie są koperty bąbelkowe?
Koperty bąbelkowe najczęściej zbudowane są z dwóch warstw. Zewnętrzna może przybierać formę papierowej lub też foliowej. Z kolei wewnętrzna przypomina kieszeń z folii bąbelkowej. Składa się ona dużej ilości niewielkich komór, które zostały wypełnione powietrzem. Pełnią one funkcję podobną do poduszki powietrznej. Głównym zadaniem jest amortyzacja uderzeń i wstrząsów. Koperty stanowią również pewnego rodzaju ochronę przed wilgocią. Przedsiębiorstwa i osoby prywatne najczęściej decydują się na wybór tego rozwiązania, ponieważ chcą ochronić zawartość przed niekorzystnym działaniem różnych czynników. Warto wspomnieć, że ten rodzaj kopert charakteryzuje się dużą dostępnością i stosunkowo niewielką ceną. Te koperty dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na dobór odpowiednich modeli do zawartości. Ważne jest to, aby wybrana koperta nie była zbyt duża, ponieważ zawartość nie będzie się przemieszczać w środku. Jak widać, bąbelkowe modele posiadają wiele zalet i są naprawdę bardzo chętnie wybierane przez wiele przedsiębiorstw.