Trwa ładowanie proszę czekać ...

Lovelec - markowe rowery elektryczne - co warto o nich wiedzieć?

14 lutego 2022 0

Czeska marka e-rowerów Lovelec istnieje na rynku od 2008 roku. Firma oferuje szeroką gamę wysokiej jakości e-rowerów w rozsądnej cenie. Rowery elektryczne Lovelec zostały zaprojektowane tak, aby zadowoliły nawet najbardziej wymagającego rowerzystę.

Czeskie rowery elektryczne Lovelec – opinie

Pomysł produkcji rowerów elektrycznych pojawił się w latach 90. Wówczas dwójka braci, wielkich fanów kolarstwa wpadła na pomysł rozszerzenia działalności gospodarczej o produkcje rowerów. W 2006 roku jeden z braci ulega wypadkowi. Po długiej rekonwalescencji po drugiej operacji kolana, jazda na klasycznym rowerze byłaby dla niego zbyt dużym obciążeniem. Wtedy to bracia wpadli na pomysł produkcji rowerów elektrycznych. W tym czasie takie rowery były prawie niedostępne w Czechach, podczas gdy rynek e-rowerów rozwijał się bardzo szybko na Zachodzie.

Po dwóch latach firma rozpoczęła sprzedaż rowerów elektrycznych od zagranicznych producentów. W 2010 roku bracia stworzyli nową markę czeskich rowerów elektrycznych. Nazwa LOVELEC (wymawiane lavelek) powstała z połączenia dwóch angielskich słów LOVE i ELEC TRIC, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „miłość do napędu elektrycznego”. Logo -LOVELEC+ symbolizuje baterię, która jest integralną częścią każdego e-roweru.

Każdy rower elektryczny składa się z kilkuset sztuk części, dzięki czemu większe jednostki są wstępnie przygotowywane (takie jak kierownica ze wszystkimi podzespołami – manetki, wyświetlacz, panel sterowania, dźwignie hamulca, zmiana manetki itp.), a następnie składa się je w jedną jednostkę. Kompletny projekt i późniejszą produkcję tworzy 3-4-osobowy zespół.

Firmie przyświeca od początku ten sam cel - produkować rowery elektryczne w dobrej jakości i w rozsądnej cenie. Stopniowo firma rozszerzyła ofertę o modele odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych.

Rower elektryczny Lovelec

Lovelec - tanie rowery elektryczne

Wysokiej jakości e-rowery za rozsądną cenę to motto czeskiego producenta e-rowerów Lovelec z Czeskiego Cieszyna na Śląsku. Miasto jest siostrzanym miastem Cieszyna w Polsce. W ciągu ostatnich wielu lat oba miasta faktycznie stały się całością, teraz niestety ponownie podzieloną przez epidemie. Ponieważ miasta są również blisko Słowacji, fabryka rowerów ma dobre możliwości rynkowe w Czechach, Polsce i na Słowacji.

Flagowym modelem jest hybrydowy rower elektryczny Lovelec Diadem. Cena modelu z akumulatorem 576 Wh to około 5000 złotych. Ponieważ Unia Europejska blokuje import bardzo tanich chińskich e-rowerów, to e-rowery Lovelec są jednymi z najtańszych rowerów elektrycznych, jakie można kupić w Polsce. Sprawdź rowery elektryczne Lovelec na stronie https://mocnerowery.pl/rowery-elektryczne-lovelec.html

Aluminiowa rama jest produkowana przez Lovelec w Czechach (z dożywotnią gwarancją), komponenty roweru to grupa Shimano Acera do układu napędowego, hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano 180 mm, mostek Promax, kierownica i zawieszenie sztyca. Rower napędzany jest chińskim napędem AKM100.

Waga z akumulatorem bez wszystkich opcjonalnych elementów to 25 kg. Układ napędowy 3x8 jest wystarczający dla większości podjazdów. Największą zaletą jest bardzo wydajny silnik. Na jednym ładowaniu akumulatora może on przejechać 93 km.

Elektryczne rowery Lovelec pozwalają na szybkie poruszanie się po mieście (lub poza miastem) bez żadnego wysiłku. Nie ma potrzeby przepychania się komunikacją miejską czy stania w korku własnym samochodem, a jednocześnie jazda na rowerze jest wygodniejsza niż jazda na hoverboardzie czy hulajnodze elektrycznej. Silnik elektryczny praktycznie nie wydaje dźwięków podczas pracy. Pracuje bez emisji szkodliwych substancji do środowiska. Jest odpowiedni, gdy trzeba przewozić niezbyt duże ciężary lub ciężkie zakupy w sklepie. Możesz jeździć nim do pracy na odległość 25-40 km bez ładowania. Rowery elektryczne można ładować ze zwykłego domowego gniazdka 220 V.

Kolejną zaletą rowerów produkowanych za naszą południową granicą jest dostępność części zamiennych oraz łatwość uzyskania pomocy w przypadku awarii czy pojawienia się wady konstrukcyjnej pojazdu. O ile w przypadku chińskich rowerów, możliwość wyegzekwowania gwarancji czasami bywa iluzoryczna, to w przypadku czeskiego producenta jest czystą formalnością. Same rowery spełniają wszystkie standardy pojazdów tego typu, wymagane na terenie Unii Europejskiej. Są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne wynikające z codziennego ich użytkowania. Będą nam służyć przez bardzo długi czas, nie tracąc nic ze swoich pierwotnych, fabrycznych właściwości. Użyte przy ich składaniu materiały, sprawiają, że modele są trwałe i praktycznie niezawodne. Doskonale sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach.