Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy skórzane portfele są drogie?

11 kwietnia 2017 0

portfel skórzany

Jeśli chodzi o skórzany portfel męski jest to przedmiot wykorzystywany praktycznie każdego dnia i to wielokrotnie. Z tego powodu musi być on odpowiednio trwały i co najważniejsze także należycie funkcjonalny, najlepiej będzie się tutaj sprawdzać skóra naturalna.

Oczywiście w trakcie zakupów ważnym elementem jest również cena produktów. Wbrew pozorom skórzane portfele nie są tak wielkim wydatkiem jak to było jeszcze kilka lat temu. W tym momencie rynek daje nam wybór szerokiej listy produktów galanterii skórzanej, których produkowaniem zajmuje się tak naprawdę wiele firm. Będzie można znaleźć tam coś interesującego. Wystarczy tylko się rozejrzeć nieco i w sprzedaży znajdziemy wiele świetnych produktów. jest jedna zależność, że za wyższą ceną idzie nieco lepsza jakość, ale i przy stosunkowo niskiej cenie można obecnie liczyć na dobre produkty.

Polecamy: Stylowe portfele skórzane >> 

Najtańsze modele po prostu wykonywane są ze ścinków skóry licowej i dodatkowo wielobarwnej. Jest cienka i tym samym będzie mniej wytrzymała. Również wykończenie może być niższej jakości, prawdopodobnie więc taki portfel nie posłuży nam szczególnie długo. Producenci więksi oraz bardziej doświadczeni mają lepszy produkt i dają nam dłuższą gwarancję. 

Jaka skóra jest najlepsza?

Mamy kilka rodzajów skór, z których wykonuje się obecnie portfele. Skóra włoska będzie naturalnie, roślinnie garbowana. Poddaje się ją lakierowani, ale mimo to będzie lekka i wytrzymała. Jeśli chodzi o skórę bydlęcą i cielęcą są mocne oraz wytrzymałe. To najbardziej popularne na rynku rodzaje skóry. Jeśli chodzi o zamsz ładnie będzie wyglądać, ale konieczna będzie również staranna pielęgnacja, inaczej może ulegać dość szybkiemu przetarciu. Skóra z krokodyla jest u nas raczej rzadko spotykana. Charakteryzuje się jednak bardzo dobrą wytrzymałością, jest jednak droga,. Równie efektowna jest skóra z węża, która jest jednak dość delikatna. Jeśli wybieramy produkt mniej popularny warto sprawdzić czy jest wykonany zgodnie z konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.