Trwa ładowanie proszę czekać ...

Środki i narzędzia ułatwiające tworzenie blogosfery

1 czerwca 2017 0

Za blogosferę uważa się wszystkie blogi, jako swego rodzaju społeczność. Wiele blogów jest ze sobą związanych, a ich autorzy wzorują się na sobie, komentują wzajemnie posty, jak i dzielą linkami. Blogosfera dzięki swojemu rozwojowi jest już pewnym zjawiskiem społecznym, także warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

Szczegółowo o blogosferze

Trudno zaprzeczyć temu, że połączenia pomiędzy poszczególnymi blogami nie odbyłyby się, gdyby nie określone narzędzia, z których korzystają zarówno autorzy, jak i czytelnicy blogów. Podstawą jest tak zwany blogroll, czyli lista linków do innych blogów. Najczęściej autorzy umieszczają na niej te blogi, które sami czytają bądź rekomendują. Mogą też dodawać linki na zasadzie wzajemności. Ma to spore znaczenie dla określenia znacznika PageRank oraz dla umieszczenia bloga na wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google. Kolejnym narzędziem są serwisy agregujące informacje z innych blogów, oparte na technologii pingback. W dziedzinie takiej jak blogosfera sprawdza się to, gdy zostanie opublikowana nowa notka, gdyż użytkownicy agregatu po otrzymaniu pinga mogą przeglądać, przeszukiwać, oznaczać tagami i subskrybować bloga jako kanał RSS.

Sprawdzone sposoby

Do sprawdzonych sposobów wśród narzędzi tworzących blogosferę zalicza się komentarze umieszczane na blogach. Istotne jest też cytowanie w blogosferze, czyli TrackBack. Można tym sposobem przy jednym artykule zostawić komentarz do podobnych. Społeczne oddziaływanie blogów zwiększa działania firm, takich jak adnext.pl przy użyciu następujących sposobów: przyciski ułatwiające czytelnikom dodanie linku do zakładek oraz serwisów społecznych, skrypty pokazujące dane o ostatnich odwiedzających, listy ostatnio odtwarzanych utworów, czy listy ostatnich wiadomości z różnych serwisów. Warto korzystać wobec tego z takich działań. Dany blog stanie się bardziej rozpoznawalny, a w dodatku można będzie połączyć go z innymi, tworząc stabilną sieć komunikacji społecznej w Internecie.
Dzięki temu rozwija się prężnie blogosfera.

Materiał zewnętrzny