Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czym się kierować wybierając ofertę sieci komórkowej?

11 kwietnia 2018 0

Obecnie można spotkać się z bardzo szeroką ofertą sieci komórkowych. Jest ona skierowana do różnych użytkowników i ciężko jest wybrać często taką, która będzie spełniała idealnie nasze oczekiwania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, analizując poszczególne punkty regulaminu i cenniki?

Brak limitów w podstawowych usługach

Oferty sieci komórkowych są skrojone na miarę potrzeb użytkowników, którzy wykorzystują telefon do różnych celów. Istnieje w związku z tym możliwość wyboru takiej umowy, w której otrzyma się nielimitowane rozmowy czy też braki limitów w zakresie wysyłania wiadomości SMS lub MMS. Trzeba się jednak przygotować na zdecydowanie większy rachunek niż w przypadku oferty podstawowej.

Połączenia na telefony stacjonarne

Bardzo często pomijanym przez operatorów aspektem jest cena połączeń wykonywanych na telefony stacjonarne. Tymczasem zdarza się nam dzwonić do różnych firm i instytucji, które korzystają z aparatów stacjonarnych. W takim przypadku może się okazać, że nawet pomimo atrakcyjnej oferty w zakresie połączeń telefonicznych na komórki, będą pojawiać się wysokie rachunki za telefon. Przeglądając cenniki warto zatem zwrócić uwagę na to, jak dany operator podchodzi do rozliczeń za połączenia stacjonarne. W ten sposób wybierze się rozwiązanie, dzięki któremu nie straci się dużej kwoty na połączeniach.

Rozmowy międzynarodowe

Dla osób, które posiadają bliskich za granicą lub też dużo podróżują w celach rozrywkowych albo związanych z pracą, bardzo istotną kwestią przy wyborze oferty sieci komórkowych może być cena połączeń międzynarodowych. Operatorzy często posiadają zróżnicowane cenniki w tym zakresie, dlatego warto przeanalizować każdorazowo różne oferty, by wybrać tę idealnie skrojoną pod kątem swoich potrzeb w zakresie krajów oraz częstotliwości wykonywania połączeń.

Pakiety Internetu

Telefony komórkowe są obecnie bardzo często wykorzystywane do surfowania po internecie, dlatego podpisując umowę z siecią komórkową, należy zwrócić uwagę na prędkość przesyłania danych, ale również na wysokość pakietu danych dostępnego w ramach miesięcznej opłaty i podawanego w gigabajtach. Kilka gigabajtów wystarczy do zwykłego przeglądania wiadomości ze świata tudzież odczytywania i wysyłania mailu lub korzystania z komunikatorów. W przypadku chęci oglądania na smartfonie filmów i telewizji  lub grania w gry online, warto postawić natomiast na większy pakiet danych – co najmniej 10GB.

Liczba kart SIM

Oferty sieci komórkowych mogą obejmować ciekawe rozwiązania w zakresie kart SIM. Przykładem jest tutaj firma INEA. Można się w niej zdecydować m.in. na pobranie, za dodatkową opłatą 2 lub większej ilości kart SIM. Pozwala to na korzystanie z oferty telefonii komórkowej na kilku różnych urządzeniach. To spora wygoda, szczególnie dla osób, które posiadają aparaty telefoniczne przeznaczone do różnych celów.

 

Materiał zewnętrzny