Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co ile wymieniać gąbkę do makijażu i dlaczego to ważne? Zobacz!

18 września 2017 0

Gąbka do makijażu to świetny i praktyczny gadżet - ułatwia nakładanie podkładu oraz sprawia, że cera wygląda na znacznie gładszą i pełną blasku. Aby jednak gąbka dobrze spełniała swoją rolę, trzeba o nią dbać, odpowiednio ją czyścić, a także często wymieniać. Kiedy powinnaś pozbyć się swojej starej gąbki do makijażu?

Gąbka do makijażu to coś, co wymyślono po to, by rozprowadzanie na skórze kolorowych kosmetyków - korektorów, podkładów, rozświetlaczy - było szybsze i łatwiejsze, ale przede wszystkim, aby podkład dobrze stopił się z cerą, dając naturalny efekt. Jeśli używasz tzw. blendera, czyli najbardziej popularnej wersji gąbki do makijażu, na pewno wiesz, jak bardzo się przydaje. I... jak szybko się brudzi. Sekretem każdej fanki makijażu jest dbanie o higienę wszystkich akcesoriów, które mają kontakt ze skórą. Jak utrzymać gąbkę w czystości?

 

Gąbka do makijażu - co to jest?

Niewielki rozmiar, opływowy kształt i hipoalergiczny, przyjemny w dotyku materiał - to charakterystyczne cechy najczęściej stosowanych gąbek do makijażu. Dzięki małym porom do wnętrza gąbki nie wnika zbyt wiele fluidu, a podkład jest rozprowadzany równomiernie, bez smug. Odpowiednia technika "wtłaczania" kosmetyku gąbką w skórę pozwala uzyskać efekt idealnego krycia. Gąbki do makijażu można używać wielokrotnie, pod warunkiem jednak, że zadba się o jej czystość. Pozostałości kosmetyków, sebum, kurz i martwe komórki naskórka, które zbierają się wewnątrz gąbki, to przecież świetna pożywka dla bakterii, które mogłyby powodować powstawanie stanów zapalnych na skórze.

 

Jak czyścić gąbkę do makijażu?

Podstawowa zasada brzmi: gąbkę do makijażu trzeba myć po każdym użyciu! Jeśli nie zdecydujesz się na specjalistyczne płyny do mycia i dezynfekcji pędzli i gąbek, możesz też użyć delikatnego szamponu, mydła albo płynu do mycia twarzy. Gąbkę zanurz w letniej (nie gorącej!) wodzie i pocieraj ją, nakładając płyn. Następnie zostaw gąbkę do wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Unikaj nagrzewania i zbyt energicznego tarcia gąbki, w innym wypadku możesz uszkodzić jej strukturę lub materiał.

 

Kiedy wymienić gąbkę do makijażu na nową?

Producent popularnego blendera przekonuje, że gąbka do makijażu wystarcza na pół roku. To zdecydowanie maksymalny czas, przez jaki możesz bezpiecznie korzystać z jednej gąbki. Zużytą gąbkę koniecznie wyrzuć, bo nie dość, że zniekształcona, popękana i szorstka nie sprawdzi się w codziennym makijażu, to na dodatek może być siedliskiem bakterii.

 

Materiał zewnętrzny