Trwa ładowanie proszę czekać ...

Gdzie spędzić weekend za granicą?

28 lipca 2017 0

City break to coraz popularniejszy trend - nie trzeba jechać nad morze bądź w góry, aby wypocząć. Zamiast tego można wybrać jedno z wielu pięknych europejskich miast. Nie chcesz wykorzystywać urlopu w pracy? To także nie problem - zawsze możesz spędzić weekend w Budapeszcie bądź Wilnie. W zestawieniu przyjrzymy się najciekawszym miastom na taki krótki wypad.

 

Gandawa

Co niektórych może dziwić, naszej wirtualnej podróży nie zaczynamy od miasta dobrze znanego, ale od urokliwej belgijskiej miejscowości, która w wieku XIV uchodziła za największą w Europie Zachodniej. Od tego czasu wiele się zmieniło, niemniej idealnie zachowana architektura tego okresu sprawia, że jest to jedno z bardziej zjawiskowych miast na zachód od Polski. Zdecydowanie warto się tam wybrać, szczególnie jeżeli jesteście fanami klimatu podobnego do tego, który można spotkać w Wenecji. No właśnie! Nie wspomnieliśmy jeszcze o najważniejszym - jest to miasto pełne kanałów, z których za pomocą statków wycieczkowych można poznać tę belgijską perełkę.

 

Porto

Wiele osób słysząc o Portugalii automatycznie myśli o Lizbonie, nie jest to jednak jedyne miasto, które warto odwiedzić będąc w tej części Półwyspu Iberyjskiego. W Porto - poza wybitnym klubem piłkarskim - można znaleźć niesamowite wina, plaże, dyskoteki i kluby. Niezależnie od tego czy chcemy się tam wyciszyć, czy wyszaleć - będzie to miejsce odpowiednie dla każdego rodzaju spędzania czasu.

 

Budapeszt

Stolica Węgier to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Nie dosyć, że słynie ono z pięknej architektury z czasów starożytności, średniowiecza to dodatkowo właśnie tu przepływa druga najdłuższa europejska rzeka - Dunaj. Mało atrakcji? kolejną zachętą może być rewelacyjna kuchnia i znane w Europie wina. Warto dodać, że to wszystko w niezwykle atrakcyjnych cenach, tak więc nie musisz się obawiać - weekend w Budapeszcie nie zrujnuje Twojego budżetu. Możesz za to być pewnym, że jest to miasto, które musisz odwiedzić.
 

Berlin

Napisać, że stolica Niemiec jest miastem ciekawym to tak jakby nic nie napisać, wielokulturowe, tętniące życiem miasto to miejsce, które w życiu odwiedzić powinien każdy. Ze względu na wygodne połączenia komunikacyjne nie ma problemu, aby wyjechać tam jedynie na weekend. Będąc tam koniecznie musisz zwiedzić Reichstag, zobaczyć mur berliński lub dostać się na szczyt wieży telewizyjnej. Nie trzeba się obawiać nieprzystępnego kosztu jedzenia, w Berlinie króluje street food w dobrych cenach. Nie dosyć, że nie wydasz wiele, to jeszcze zjesz niezwykle smacznie. Currywurst i najlepszy kebab w Europie - m.in. te dania znajdziesz w stolicy Niemiec.

 

Praga

Stolica kolejnego z sąsiadów Polski to absolutny hit turystyczny i rewelacyjne miejsce na city break. Czemu zawdzięcza taką renomę? Przede wszystkim dzięki niebywałemu wręcz pięknu jakie można zaobserwować przemieszczając się po tym mieście. Dla samego Mostu Karola warto byłoby przyjechać do Pragi, a to jedynie jedna z wielu atrakcji stolicy Czech, poza tym jest m.in. Muzeum Narodowe. W celu skosztowania ich pysznej kuchni (smażony ser czy knedliczki) warto odwiedzić jedną z wielu knajp, w których znajdziemy niezwykle serdecznych miejscowych. Dodatkowo - podobnie jak podczas weekendu w Budapeszcie - tutaj również nie wydamy wielu pieniędzy. Sam transport nie powinien stanowić problemu, a to przez mnogość połączeń komunikacyjnych ze stolicą.

 

Wilno

Bardzo niedoceniana europejska stolica, co jest dużą niesprawiedliwością. Gościnni obywatele, do tego piękna starówka i ceny na niezwykle atrakcyjnym poziomie - brzmi jak turystyczny hit! Niestety tak nie jest, co nie zmienia faktu, że zdecydowanie warto się tam udać.

 

Podsumowując - jak widać w zestawieniu - najlepszymi miejscami do wypadu na weekend są miasta, które leżą blisko naszych granic, dzięki czemu cena transportu nie będzie za wysoka. Każde z miejsc ma swój unikalny klimat i warto się z im bliżej przyjrzeć. Poznanie obywateli różnych państw, nowych kuchni i zabytków może dać mnóstwo satysfakcji. Dlatego niezależnie czy weekend w Budapeszcie, czy w Berlinie - jedźmy po Europie, nawet gdy nie mamy długiego urlopu.

 

Po więcej inspiracji na weekendowy wypad zapraszamy na matimpex.pl

 

Materiał zewnętrzny