Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ferie zimowe w Polsce - gdzie pojechać z dziećmi

31 stycznia 2017 0

Rodzinny wyjazd na zimowe ferie nie musi być poza naszym zasięgiem finansowym. Zagraniczne wojaże to nie jedyna dostępna opcja, mamy przecież wiele pięknych miejsc w Polsce – na narty i nie tylko.

Na ferie z dziećmi do Kotliny Kłodzkiej

Jeżeli chcemy skorzystać z białego szaleństwa, a jednocześnie pokazać dzieciom – i samemu zobaczyć – niezwykły kawałek Polski, wyjazd w rejon Kotliny Kłodzkiej stanowi znakomity sposób na spędzenie zimowych ferii.

Na swoją bazę wypadową wybrać można Zieleniec – jest to dzielnica Dusznik-Zdroju, gdzie mieści się stacja narciarska. Znajduje się tutaj około 30 wyciągów i oświetlone, sztucznie naśnieżane trasy, o zróżnicowanej długości i stopniu trudności oraz szkółka narciarska dla najmłodszych. Niebywałą atrakcją w zimowym sezonie są wyścigi psich zaprzęgów. Na Zieleńcu znajduje się baza noclegowa i gastronomiczna, jednak nie musimy wcale spędzać całych ferii na nartach. Duszniki, oprócz parku zdrojowego i Dworku Chopina, kryją również usytuowane w zabytkowym budynku młyna, wyglądającym jak z bajki, Muzeum Papiernictwa, gdzie można nie tylko poznać tradycyjne metody jego produkcji, ale i własnoręcznie wykonać papier czerpany. W promieniu około dwudziestu kilku kilometrów o każdej porze roku warto zobaczyć atrakcje Kudowy-Zdrój Polanicy, a także samo Kłodzko z okazałą twierdzą, którą zwiedzać można również w okresie zimowym.

Zimowe wakacje w Tatrach

Zakopane i jego okolice, gdzie znajdziemy wiele pensjonatów i hoteli, w tym także szczególnie nastawionych na pobyt dzieci i rodzin, to pewny kierunek – nawet przy niezbyt zimowej pogodzie nikt nie będzie się nudzić. A już zwłaszcza dzieci – oprócz jazdy na nartach, kuligów, spaceru po Krupówkach, można skorzystać z mnóstwa atrakcji. Muzeum figur woskowych, wystawy klocków, modeli, kino 7D, jak i tatrzańskie muzea o wieloletniej tradycji dostarczą wrażeń na cały pobyt. Do tego w okolicy znajdziemy również aquaparki i inne obiekty sportowe pod dachem. Przez cały rok żyjące z turystów Zakopane nie pozwoli się nudzić, a nasze pociechy, dla których wszystko będzie zupełnie nowe, z pewnością wrócą z ferii zachwycone.

Ferie nad morzem

Wydaje się to propozycja nietypowa, jednak również na Pomorzu i Kaszubach znajdziemy miejsca, gdzie warto wybrać się zimą. Możemy nawet pojeździć na nartach! Wyciągi znajdziemy na Łysej Górze w Sopocie, w okolicach Wieżycy, w Jarosławcu, gdzie znajduje się kryty stok. Dodatkowo w miejscowościach takich jak na przykład Jastrzębia Góra i Władysławowo znajdziemy hotele i inne obiekty ze specjalnymi atrakcjami dla dzieci, a nawet programem na całe ferie.

Wyjazd na ferie dla całej rodziny to dla wielu osób wydatek przekraczający miesięczne zarobki. Z drugiej jednak strony, kiedy mamy możliwość wybrać się sami na tydzień urlopu, zorganizowanie wyjazdu dla czteroosobowej rodziny nie będzie dużo droższe niż wysłanie samych dzieci na turnus. Jeżeli brakuje Ci pełnej kwoty potrzebnej na opłacenie wyjazdu, rozważ skorzystanie z niewielkiej pożyczki, którą spłacisz po powrocie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://mycredit.pl

Materiał partnera zewnętrznego