Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nagła randka? Zastosuj suchy szampon!

18 grudnia 2019 0

Do randek lubimy być przygotowane, ale niestety nie zawsze można na to liczyć. Zdarzają się randki spontaniczne, na których trzeba wyglądać równie dobrze jak na tych planowanych, a nie zawsze są ku temu odpowiednie warunki. Oczywiście na to również istnieje gotowy patent!

Szybka randka – ratunku!

Wychodzisz do pracy jak zwykle w pośpiechu, nie biorąc nawet prysznica, ale obiecujesz sobie, że weźmiesz długą relaksującą kąpiel, gdy tylko wrócisz do domu. Ale jak to w życiu bywa – ty sobie, a życie sobie... Dostajesz SMS-a z propozycją spotkania z wyjątkowym facetem, który proponuje, że przyjedzie po ciebie pod firmę i zabierze cię w niezapomnianą podróż. Brzmi kusząco – ale co z tą kąpielą? Pewnie nie jest to rozwiązanie marzeń, ale właśnie na takie wypadki dobrze jest mieć zawsze w torebce suchy szampon i chusteczki odświeżające. Nie zastąpią one prysznica, ale pozwolą w firmowej toalecie szybko się odświeżyć i tym samym nie stracić honoru zadbanej, atrakcyjnej kobiety.

Jak działa suchy szampon?

Jest to kosmetyk o bardzo prostym sposobie działania. Ma postać bardzo drobnego miału – talku lub drobno zmielonej skrobi ryżowej. W skład szamponu suchego wchodzą także substancje zapachowe oraz odżywcze. Wszystko ma postać wygodnego w zastosowaniu sprayu przypominającego dezodorant. Wystarczy spryskać nim równomiernie głowę, w szczególności u nasady włosów, i poczekać chwilkę, aż proszek wchłonie nadmiar sebum. Poprzez odtłuszczenie włosy stają się automatycznie lżejsze, uniesione i mniej oklapnięte. Zastosowanie szamponu przy opuszczonej w dół głowie jeszcze bardziej spotęguje efekt! Po tym zabiegu włosy należy bardzo dokładnie wyczesać gęstą szczotką, aby usunąć nadmiar proszku. Suchy szampon pozostawia włosy mniej tłustymi, a przy tym roztacza piękny zapach. Dzięki niemu bardzo łatwo można odzyskać swoją ulubioną fryzurę w kilka chwil bez mycia! Należy jednak pamiętać, że tak jak nawilżane chusteczki nie zastąpią porządnej kąpieli, tak ekspresowy szampon nie zastąpi mycia głowy. Może jednak uratować sytuację, gdy nie ma możliwości wskoczenia nawet na szybki prysznic, czyli gdy jesteśmy w pracy lub na mieście. Trzeba jednak pamiętać, że szampon taki odracza mycie włosów tylko na kilka lub kilkanaście godzin. Choć świetnie się sprawdza w awaryjnych sytuacjach, stosowanie go w nieskończoność to tylko przedłużanie agonii nieestetycznych włosów – lepiej znaleźć czas, by po prostu je umyć.

Artykuł zewnętrzny