Trwa ładowanie proszę czekać ...

Metody wybielania zębów - jak wybielić zęby?

29 marca 2023 0

Uśmiech jest podstawą wszystkiego, co dobre. Piękne, białe zęby to marzenie każdego z nas. Nic dziwnego, że media społecznościowe zalewane są zdjęciami firm zajmujących się wybielaniem zębów. Ludzie są zachęcani do skorzystania z szansy, widząc zdjęcia przed i po. Czy jednak jest to metoda, która sprawdzi się u każdego? Nie zawsze jest możliwe, aby uśmiechać się jak hollywoodzkie gwiazdy. Na co należy zwracać uwagę? Jaką metodę powinieneś wybrać?

Czy wybielanie zębów jest odpowiednie dla każdego?

Czasami wybielanie zębów może nie być możliwe lub zalecane w przypadkach, gdy występuje nadwrażliwość zębów, próchnica, choroby przyzębia lub paradontoza. Należy pamiętać, że wybielanie zębów można wykonać dopiero po ukończeniu 16 roku życia. Aparat ortodontyczny może blokować zabieg przez sześć miesięcy po jego zdjęciu. Ze względu na możliwe powikłania po wybielaniu, ogólne osłabienie i uczulenie na środki zawarte w żelu wybielającym, ciąża i karmienie piersią oraz inne stany chorobowe mogą dyskwalifikować zabieg.

Czy można wybielić wszystkie zęby?

Wypełnienia, korony i zęby martwe, leczenie kanałowe, a także zęby z chorobami dziąseł, nie wybielą Twoich zębów. Przed podjęciem próby samodzielnego wybielania zębów zaleca się konsultację ze stomatologiem. Stomatolog oceni, czy zabieg jest możliwy do wykonania i nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu pacjenta.

Wybielanie zębów Kraków zobacz ofertę na cdcstomatologia.pl/wybielanie-zebow.html

Drogeria a gabinet

Łatwiej będzie podjąć decyzję i przygotować się do wybielania zębów mając opinię specjalisty. Ważne jest, aby przed zabiegiem wyleczyć stan zapalny w jamie ustnej i wykonać w gabinecie stomatologicznym higienizację, czyli skaling i piaskowanie. Zabieg higienizacji usuwa kamień i płytkę nazębną. Dzięki nim płytka nazębna nie błyszczy się równomiernie. Nie należy stosować preparatów drogeryjnych bez konsultacji z dentystą. Może to doprowadzić do powikłań. Niewłaściwy produkt do wybielania zębów lub nieprawidłowe użycie żelu może spowodować ból, wrażliwość, uszkodzenie szkliwa, a nawet leczenie kanałowe. Taki żel wybielający zaczyna się od zaledwie 12 złotych w lokalnej drogerii. Wybielanie zębów może mieć jednak katastrofalne skutki, a ostateczny koszt może być znacznie wyższy.

Techniki wybielania zębów

Istnieje wiele metod wybielania zębów, zwłaszcza tych domowych. Należą do nich proszek do pieczenia, soda oczyszczona, pieczenie truskawek, wybielanie zębów za pomocą skórki od banana. Te, mimo niewielkiego efektu, osłabiają szkliwo i mogą powodować wrażliwość zębów lub próchnicę.

Po pobraniu wycisków łuków zębowych pacjenta i wykonaniu skanu wewnątrzustnego, metoda nakładkowa wybielania zębów polega na stworzeniu indywidualnych kaset dla każdego pacjenta. Zaletą tej metody jest to, że pacjent może wybielić zęby w domu za pomocą specjalnego żelu nakładanego w gabinecie.

ICON metoda infiltracyjna na białe plamy ICON to świetna opcja na wypełnienie i profilaktykę, szczególnie po leczeniu ortodontycznym. Zabieg infiltracji jest szybki i widoczny.

Zabieg polega na pokryciu szkliwa płynem wytrawiającym ICON. Wnika on w głąb szkliwa i eliminuje wszelkie białe plamy. Następnie szkliwo naświetlane jest światłem polaryzującym i polerowane. Preparat wnika w mikropory i zwiększa szczelność szkliwa. Likwiduje również nierówności, co wzmacnia odporność na próchnicę. Przedłuża żywotność zębów. Nie narusza zęba i nie powoduje uszkodzeń szkliwa. Może być stosowany również przez dzieci, dorosłych i kobiety w ciąży.

Wybielanie zębów

Flow Injection

Estetyczne licówki typu flow injection to nieinwazyjny sposób na poprawę wyglądu uśmiechu. Metoda ta może być stosowana do odbudowy powierzchni zębów w sposób precyzyjny i przewidywalny. Może również zmienić kształt i kolor poprzez połączenie zewnętrznej warstwy z płynnym kompozytem. Może naprawić wyszczerbione zęby, zamknąć małe diastemy, zamknąć widoczne pęknięcia i wybielić zęby za pomocą jaśniejszego kompozytu.

Zalecenia dotyczące wybielania zębów

Aby osiągnąć pożądany efekt estetyczny, ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. W zależności od zastosowanej metody, wybielanie zębów wymaga utrzymania białej diety przez 24 godziny do dwóch tygodni.

Czego należy unikać jedząc po wybielaniu zębów? Wszystkiego, co może zabarwić białe koszule. Unikać barwiącej herbaty, kawy, wina, piwa i soków. Unikać barwiących przypraw, ciemnych sosów i czerwonego mięsa, a także sztucznie barwionych pokarmów. Po wybielaniu zęby mogą stać się bardzo wrażliwe, więc ważne jest, aby wyeliminować pokarmy zawierające cukier. W ich miejsce można stosować ksylitol. Nasza dieta powinna być pozbawiona kwaśnych pokarmów, szczególnie cytrusów.

Należy stosować się do zaleceń stomatologa, aby przyspieszyć proces przywracania pierwotnego koloru zębów. Proces ten przyspiesza palenie papierosów, niewłaściwa higiena jamy ustnej oraz spożywanie pokarmów silnie barwiących.

W dzisiejszych czasach nic nie jest niemożliwe. Śnieżnobiały uśmiech jest możliwy. Wybielanie zębów jest mało inwazyjne i nie wymaga znieczulenia ani szlifowania. Jeśli jesteś zaangażowany i przestrzegasz zaleceń lekarza, efekty wybielania zębów utrzymają się dłużej. Należy pamiętać, że wybielanie nie dotyczy wypełnień lub sztucznych zębów. Dlatego zaleca się wymianę wszelkich wypełnień na jaśniejsze. Licówki, korony i mosty również można wymienić na nowsze.

Przed rozpoczęciem leczenia dobrze jest umówić się na wizytę u stomatologa. Pozwoli to ocenić wykonalność zabiegu i pomoże wybrać najlepszą metodę wybielania zębów.