Trwa ładowanie proszę czekać ...

Odzyskiwanie pojazdów po kradzieży? Teraz to możliwe. Poznaj RLOM

29 czerwca 2017 0

13 542 – aż tyle pojazdów, licząc jedynie osobowe, zostało skradzionych w Polsce w 2016 roku. Kradzieże aut zajmują jedną z najwyższych pozycji w niechlubnym rankingu przestępstw w naszym kraju. I choć wykrywalność wzrasta, najczęściej odzyskanie ukradzionego auta jest niemożliwe i liczyć można jedynie na odszkodowanie z AC. Chyba że w pojeździe został zainstalowany nowoczesny system monitorowania i ochrony.

Nowoczesne systemy zabezpieczeń są dziś rozwiązaniami, które wpisują się zarówno w potrzeby firm, jak i klientów indywidualnych. Tak właśnie jest z ochroną i monitorowaniem pojazdów. Z tego rozwiązania skorzystać może zarówno właściciel firmy, który chce zabezpieczyć auta należące do majątku przedsiębiorstwa, jak i osoba prywatna, która obawia się o swoje auto na co dzień.

Sytuacji, w których doświadczony złodziej może dokonać kradzieży jest wiele. Niestrzeżony parking osiedlowy, postój przy centrum handlowym, a nawet dobrze zabezpieczony garaż… Jak widać nie zawsze jest tak, że to okazja czyni złodzieja. Jednak odzyskiwanie pojazdów po kradzieży jest znacznie bardziej efektywne, jeśli właściciel zainwestuje w profesjonalne zabezpieczenie.

Sygnał bez zakłóceń, czyli radiowa lokalizacja pojazdów

Luksusowy czy średniej klasy samochód, motocykl, a nawet maszyna budowlana czy rolnicza może zostać wyposażona w nowoczesny system ochrony. Uwaga: najlepsze rozwiązania wcale nie bazują wyłącznie na lokalizacji GPS opartej o instalację zintegrowaną z zasilaniem pojazdów. Dlaczego? Ponieważ w innym przypadku transmisja sygnału może zostać zagłuszona lub też może dojść do zakłóceń jej odbioru – np. gdy auto trafi do podziemnego garażu, stalowego kontenera czy w inne, podobne miejsce. Odpowiedzią na te wyzwania jest RLOM, czyli radiowa lokalizacja obiektu mobilnego. To innowacyjny produkt, który oferuje m.in. lider branży security w Polsce – Konsalnet.

System oparty na radiowym sygnale jest znacznie bardziej efektywny. Uniemożliwia on stłumienie lub zagłuszenie sygnału, przez co auto będzie widoczne na terenie całego kraju. Sterownik GPS w opcji RLOM posiada własne, niezależne zasilania i w żaden sposób nie jest powiązany z instalacją elektryczną pojazdu. Zadziała więc bez względu na okoliczności.

Jak wygląda odzyskiwanie pojazdów po kradzieży z RLOM?

Procedura jest niezwykle prosta. Gdy dojdzie do kradzieży pojazdu:

  • należy natychmiast poinformować policję o zajściu,
  • skontaktować się z Centrum Monitoringu, by firma nadzorująca system ochrony pojazdu zaczęła działać.

Co zrobi agencja ochrony?

  • Zweryfikuje zgłoszenie – potwierdzając dane zgłaszającego klienta,
  • Aktywuje moduł radiowy zainstalowany w pojeździe,
  • Namierzy i odzyska skradzione mienie lub przekaże informacje organom ścigania.

Warto podkreślić, że do namierzenia pojazdu wykorzystywane są zarówno jednostki naziemne, jak i powietrzne, dzięki czemu wykrycie sygnału następuje błyskawicznie (najczęściej maksymalnie w ciągu 24 godzin od kradzieży). Sprawne przekazanie tych informacji policji najczęściej owocuje szybkim i bezpiecznym odzyskaniem pojazdu oraz wykryciem sprawcy kradzieży.

 

Materiał zewnętrzny