Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wypadanie włosów - jak sobie pomóc?

23 grudnia 2021 0

​Problem wypadania włosów z roku na rok dotyczy coraz większej liczby osób. Ci, którym wypadają one garściami, często rezygnują z życia towarzyskiego, a ich samoocena ulega znacznemu obniżeniu. Oto, jak można walczyć z problemem wypadających włosów.

Odpowiednie preparaty lecznicze

Popularne szampony czy odżywki do włosów naszpikowane są chemią, której nie lubi skóra głowy. Dlatego też osoby, którym wypadają włosy, powinny używać specjalistycznych, dedykowanych im preparatów. Wśród nich można wymieć serum na porost włosów czy szampon zapobiegający ich dalszemu wypadaniu. Co ważne, należy do minimum ograniczyć użycie kosmetyków do stylizacji włosów, bowiem te także zawierają szkodliwe substancje chemiczne. Specjalistyczne kosmetyki kupujmy w aptekach bądź w sklepach, które zajmują się dystrybucją tego rodzaju produktów. Ciekawe propozycje w dobrych cenach znajdziemy w sklepie internetowym Haircure

Właściwe odżywianie

Za wypadanie włosów może odpowiadać niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze dieta. Jeśli w naszym jadłospisie znajduje się niewiele owoców i warzyw, nie spożywamy też pełnoziarnistych produktów zbożowych ani dobrych tłuszczów, to czas na zmiany. Nasze menu musi być bogate w witaminy, minerały i składniki odżywcze, które przyczynią się także do poprawy kondycji włosów. Z jadłospisu należy natomiast usunąć słodycze, produkty wysoko przetworzone, fast foody czy innego rodzaju niezdrową żywność. Do picia wybierajmy soki owocowe i warzywne świeżo wyciskane, wodę czy lekkie herbatki. Unikajmy napojów zawierających kofeinę, czyli kawy oraz energetyków. Niestety, efektów właściwej diety nie zauważymy od razu. Często nasz organizm potrzebuje nawet kilku miesięcy, aby móc się zregenerować.

Odpoczynek i relaks nie tylko od święta

Wiele osób zauważa, że po powrocie z wakacyjnego wyjazdu ich włosy są mocne i odżywione. Dodatkowo jest ich na głowie nieco więcej, niż przed udaniem się na urlop. Często mówimy, że jest to zasługa słońca i pięknej pogody, jednak nic bardziej mylnego - włosy wyglądają o wiele lepiej dlatego, że podczas wakacji pozwoliliśmy sobie na odrobinę relaksu. To właśnie odpoczynek i relaks sprawiają, że nasze ciało dobrze się regeneruje. Życie w stresie i pośpiechu nie sprzyja naszej urodzie, w tym również i naszym włosom. Warto więc na co dzień nieco zwolnić i dać sobie trochę czasu na odpoczynek. Dzięki niemu z pewnością zauważymy poprawę kondycji naszych włosów, a także zwiększoną ich ilość na głowie.

Artykuł partnera