Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak wybrać tusz do rzęs?

27 kwietnia 2017 0

Tusz do rzęs jest kosmetykiem pozwalającym na optyczne powiększenie oka oraz nadanie spojrzeniu wyrazistości. W drogeriach i perfumeriach dostępne są kosmetyki wodoodporne, hipoalergiczne oraz wydłużające i pogrubiające rzęsy. Wyróżnia się także tusze o różnym kształcie szczoteczki i tworzywie, z którego została ona wykonana.

Przy używaniu tuszu do rzęs efekt uzależniony jest od kondycji naturalnych włosków. Dlatego należy o nie dbać, stosując odżywki wzmacniające i regenerujące. Szczególnie polecane są preparaty z kreatyną, ceramidami witaminą E i woskami roślinnymi.

Rodzaje tuszów do rzęs

Do najpopularniejszych rodzajów tuszów należy zaliczyć kosmetyki: pogrubiające, wydłużające rzęsy. Niektóre marki, np. Maybelline, oferują produkty, które spełniają obie te funkcje. Formuła tych tuszów pozwala na osiągnięcie zadowalającego efektu. Ich zaletą jest łatwa zmywalność oraz to, że pomalowane nimi rzęsy nie odbijają się na górnej powiece. Innymi typami tuszów do rzęs są kosmetyki hipoalergiczne i wodoodporne. Pierwsze z wymienionych nie zawierają substancji chemicznych, w tym również zapachowych. Dobrze sprawdzą się w przypadku osób, które mają wrażliwą i skłonną do podrażnień śluzówkę oka. Natomiast tusze wodoodporne polecane są dla kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia: uprawiają dużo sportów lub pracują fizycznie. Ich zaletą jest to, że się nie rozmazują. Jednak są one trudno zmywalne, dlatego przy wykonywaniu demakijażu najlepiej używać preparatów o działaniu rozpuszczającym, np. płynów dwufazowych.

Szczoteczki tuszów do rzęs

Duży wpływ na to, jak prezentują się wytuszowane rzęsy ma typ szczoteczki tuszu. W drogeriach i perfumeriach dostępne są produkty z aplikatorami:

  • stożkowymi, zapewniającymi efekt wydłużonych rzęs,
  • cylindrycznymi, za pomocą których można pogrubić rzęsy,
  • zakrzywionymi w łuk, dzięki którym można mocno podkręcić rzęsy,
  • asymetrycznymi, które nadają się do podkreślania rzadkich rzęs.

Przy wyborze tuszu do rzęs należy brać pod uwagę również rodzaj materiału, z którego została wykonana główka szczoteczki. Najpopularniejsze są modele z włoskami, które sprawdzą się w przypadku masakr pogrubiających. Chcąc uzyskać efekt podkręcenia i wydłużenia rzęs, lepiej postawić na plastikowe lub gumowe szczoteczki.

Materiał przygotowała: Ewa Zwolak