Trwa ładowanie proszę czekać ...

Hydrofobizacja, czyli niewidzialna wycieraczka

11 kwietnia 2017 0

W sytuacji, gdy warunki atmosferyczne zaczynają się psuć na szybach w samochodzie pojawiać się będzie kurz i brud. Najbardziej jazdę będą utrudniać opady deszczu oraz śniegu, które mogą zmniejszyć widoczność. Ograniczenie wpływu warunków pogodowych na jazdę jest możliwe, w momencie, gdy na szybie pojawi się powłoka hydrofobowa. Jest to wykorzystywana od lat powłoka między innymi na szybach w samolotach. Dzięki niej materiał zyskuje właściwości, które sprawiają, że jest utrudnione przyleganie wody. Szyby, gdy zostaną poddane temu działaniu będą miały specjalną powłokę i dzięki temu brud czy woda nie będzie w stanie na szybie zostawać. Przy odpowiedniej prędkości nie będzie na szybach osiadać deszcz czy śnieg, ale samoczynnie wszystko będzie spływać z powierzchni. W taki sposób będzie można również wyłączyć korzystanie z wycieraczek klasycznych, a widoczność w trakcie jazdy będzie lepsza. 

Polecamy: powlokihydrofobowe.com.pl

Lepsza widoczność, czystsze szyby

Jeśli zdecydujemy się na nałożenie takiej powłoki można uzyskiwać dobrą widoczność  trakcie jazdy nawet, gdy warunki pogodowe są złe. Woda spływa samoczynnie a co bardzo ważnie nie będą pozostawać na szybach smugi czy zanieczyszczenia. Powłoka jest w stanie doprowadzić do tego, że zanieczyszczeń będzie mniej o jakieś 70% a około 60% mniej będziemy wykorzystywać płynu do spryskiwaczy. Efekt jaki ma nam zagwarantować wycieraczka zauważalny będzie mniej więcej przy prędkości 70 km na godzinę. Przy tej prędkości woda będzie już swobodnie spływać z szyb i widoczność będzie rzeczywiście znacząco lepsza.

Niewidzialna wycieraczka

Hydrofobizacja – profesjonalnie

Każdy zabieg powinien być wykonywany przez profesjonalistów, tylko wtedy będzie on przygotowany z dobrym efektem. Można także eliminować ryzyko uszkodzenia innych elementów. Pokrycie szyby powłoką hydrofobową powinno się realizować w serwisach, które posiadają odpowiednie doświadczenie i zachowują należyte środki ostrożności. Powłoka jaka będzie nałożona jest odporna na ścieranie i sprawować się będzie dobrze mniej więcej przez 10 tysięcy km na przedniej szybie i około 60 tysięcy km na bocznej szybie. Po takim okresie będzie trzeba przygotować całkowicie nową powłokę. Zabieg jej przygotowania realizuje się na zewnętrznej stronie wszystkich szyb w samochodzie. jednak należy dbać o to, by w przypadku mycia samochodu w myjni automatycznej po nałożeniu powłoki nie wykorzystywać programów, które zakładają woskowanie. Powłoka będzie kosztować mniej więcej około 50 złotych, jej nałożenie trwa pół godziny. Warto się na nią decydować, bo wydatek nie jest duży, a efekt naprawdę świetny.