Trwa ładowanie proszę czekać ...

Przygotowania do ślubu – stresujące czy przyjemne?

14 września 2017 0

Ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdej pary. Niezwykle radosny dzień ślubu i wesela poprzedzone są jednak przygotowaniami, które potrafią być męczące. Dlatego też warto zadbać o to, aby przynajmniej część z nich była dla nas przyjemnością.

O czym warto pamiętać?

Ślub jest okazją, kiedy spotykamy wielu ważnych dla nas ludzi – świętujemy z przyjaciółmi, najbliższymi, z dawno niewidzianą rodziną. Dlatego też zarówno parze młodej, jak i innym uczestnikom wesela zależy na tym, aby dobrze się prezentować – szczególnie że fotografie i nagrania ze ślubu będą oglądane jeszcze przez wiele lat. Z uwagi na to, że część przygotowań do tego dnia potrafi być bardzo męcząca, postarajmy się, aby przygotowania dotyczące wyglądu były okazją do relaksu i odprężenia.

Polecane zabiegi

Na kilka tygodni przed weselem warto zadbać o zabiegi, które wymagają pewnej systematyczności – może to być wybielanie zębów czy też uzyskiwanie stopniowej opalenizny. Pomogą nam w tym paski wybielające do zębów i opalanie metodą St. Tropez. Nawet jeśli robimy to samodzielnie w domu, chwile dbałości o urodę mogą być miłymi momentami wyciszenia.

Ślub coraz bliżej

W miarę zbliżania się terminu ślubu możemy dołączyć do nich kolejne zabiegi – ujędrniające masaże i zabiegi w SPA, które wpłyną na kondycję i wygląd skóry, aby w wyjątkowym dniu prezentowała się ona olśniewająco. Dodatkowo miłym akcentem będzie zaproszenie przyjaciółek na wspólny wypad, najlepiej weekendowy. Ostatnio jest to też popularny sposób spędzania wieczorów panieńskich – wiele salonów SPA ma w swoich ofertach specjalne pakiety, w których przyszła panna młoda wraz z najbliższymi jej kobietami może poddawać się wspaniałym zabiegom urodowym i zacieśniać więzi. Piękny wygląd z pewnością utrzyma się do dnia ślubu!

W najważniejszym dniu

Podobnym momentem może być także wykonywanie makijażu przed ślubem, a także – wcześniej – manicure i pedicure. Panny młode często udają się w tym celu do kosmetyczki, jednak dlaczego nie poprosić o pomoc przyjaciółki? Będzie to kolejna okazja do tego, aby usiąść w gronie bliskich osób i bez pośpiechu zająć się ostatnimi już przygotowaniami. Przy zaufanych przyjaciółkach łatwiej jest się zrelaksować i zapomnieć o nerwowej atmosferze. Dzięki temu na ślubie i weselu będziemy bardziej zrelaksowane.

Kiedy zadbamy o to, aby w ferworze przygotowań przedślubnych nie stracić z oczu radości, która powinna być najważniejsza. Nie musimy dążyć do perfekcji. Najważniejsze jest, aby spędzić szczęśliwe chwile z najbliższymi osobami.

 

Materiał zewnętrzny