Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fartuchy medyczne również dla weterynarzy

22 kwietnia 2020 0

Praca weterynarza jak również farmaceuty, pielęgniarza czy też lekarza wymaga posiadania fartucha medycznego. Związane jest to ze specyfiką wykonywanego zawodu. Jak wiadomo weterynarz ma niekiedy utrudnione zadanie, ponieważ musi współpracować ze zwierzętami, które są agresywne i bronią się na wszystkie możliwe sposoby. Z tego względu wygląd takiego specjalisty jest niekiedy drugorzędny. Na pierwszy plan wysuwa się bezpieczeństwo, a więc odzież medyczna powinna być solidna i odporna na wszelkiego rodzaju zadrapania i rozdarcia, aby ochronić ciało lekarza. Nie oznacza to jednak, że ubrania medyczne dla weterynarza muszą być nudne!

Fartuchy medyczne dla specjalisty

Weterynarz powinien wyglądać schludnie, a ubiorem wzbudzać zaufanie swoich klientów, którymi są zwierzęta, a także ich opiekunowie. Z tego względu odzież dla weterynarzy powinna podkreślać ich sylwetkę oraz być czysta i schludna. Mogą to być fartuchy medyczne, czy też spodnie i koszulki jednobarwne lub też w ciekawe wzory. Kolorowe fartuchy medyczne bardziej przemawiają do właścicieli, którzy szybciej są skłonni zaufać osobie noszącej taki model.

Należy jednak pamiętać, że oprócz dopasowania do sylwetki i ładnej kolorystyki fartuchy medyczne muszą być funkcjonalne, wytrzymałe oraz niezwykle wygodne. Nie mogą być zbyt szerokie, aby zwierzak nie złapał nas za jakiś element garderoby. Powinny również być wykonane z trwałych materiałów.

Jak dopasować strój dla weterynarza?

Podstawowym elementem, który należy rozważyć jest już wspominana powyżej trwałość materiału. Niemniej jednak ważna jest także elastyczność, odpowiednia przepuszczalność wilgoci oraz termoregulacja.  Biorąc pod uwagę charakterystykę pracy weterynarza wymienione elementy są niezwykle ważne. Noszony fartuch medyczny musi przez minimum osiem godzin dziennie współpracować z osobą go noszącą. Nie może sprawiać jej dyskomfortu oraz utrudniać pracy. Dobrze, gdy zakupiony fartuch posiada także kieszonki, które pomogą przechować drobne przedmioty potrzebne w pracy.

Wymienione uwagi odnośnie odzieży medycznej mają na celu ułatwić dopasowanie najbardziej odpowiedniego modelu dla osoby wykonującej zawód weterynarza. A z czym jest związane zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa.

Szukasz fartucha medycznego? Sprawdź https://www.uniformix.pl/pol_m_Odziez-medyczna_ODZIEZ-MEDYCZNA-MESKA_fartuchy-172.html

Artykuł sponsorowany