Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego warto mieć konto osobiste i co można za jego pomocą zrobić?

29 października 2020 0

Dzięki niemu możemy wykonywać przelewy, realizować płatności bezgotówkowe czy kontrolować własne finanse – konto osobiste w banku daje mnóstwo korzyści i jest wręcz niezbędne we współczesnym świecie. Rachunek bankowy jest swego rodzaju nowoczesną skarbonką, która ułatwia oszczędzanie. Służy jednak nie tylko do przechowywania pieniędzy. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego jeszcze warto je mieć i poznać wszystkie jego funkcjonalności? Zastanawiasz się, czy można założyć konto bankowe przez internet – bez wychodzenia z domu? Poniżej odpowiadamy na te i inne pytania – sprawdź!

Konto osobiste – najważniejsze informacje

A dokładniej – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, który jest prowadzony przez bank. Zazwyczaj wykorzystuje się go głównie do przechowywania środków finansowych oraz regulowania opłat. Jednak współczesne konta osobiste odrywają również inne role i dają dostęp do wielu użytecznych funkcji.

Bezpieczeństwo, wygoda i komfort

Założenie konta w banku pozwala na bezpieczne składowanie gotówki i wyeliminowanie ryzyka jej kradzieży czy zgubienia. Nie ma konieczności noszenia ze sobą pieniędzy, co przekłada się na komfort psychiczny. Karta płatnicza, która jest wydawana do rachunku bankowego, umożliwia dokonywanie wygodnych płatności bezgotówkowych. Z kolei w sytuacji, gdy potrzebna jest gotówka, można szybko realizować wypłaty z bankomatu.

Internetowy rachunek osobisty daje dostęp do płatności online. Za jego pośrednictwem łatwo wykonasz przelew, zapłacisz należności i skontrolujesz swoje wydatki. Co więcej, wiele kont bankowych pozwala na ustalenie stałych zleceń, czyli cyklicznych, automatycznych płatności. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o terminach wszystkich zobowiązań. Poprzez internetową bankowość można również:

 • zamówić nową kartę,
 • złożyć wniosek online o kredyt,
 • starać się o uzyskanie debetu,
 • zapoznać się z ofertą banku,
 • założyć konto oszczędnościowe przy aktualnym rachunku

i wiele więcej.

Nowoczesne rozwiązania

Kolejną korzyścią, która przemawia za tym, aby zdecydować się na prowadzenie rachunku osobistego w banku, jest aplikacja mobilna. Przy jej użyciu można dokonać w zasadzie tego samego, co oferuje internetowa bankowość, a nawet więcej. Główną różnicą jest fakt, że daje ona dostęp do kodów BLIK, dzięki którym można realizować szybkie płatności online czy wypłacać środki finansowe z bankomatów (nie jest potrzebna karta bankomatowa). Umożliwia przyjmowanie i wykonywanie przelewów na numer telefonu, które niezwłocznie trafiają do odbiorcy oraz kupowanie biletów na przejazd komunikacją miejską lub parkingowych. W aplikacji widoczna jest także historia rachunku. Ponadto ma się ją zawsze „pod ręką”.

Co jeszcze można zyskać, zakładając konto bankowe?

Mając rachunek bankowy, możesz dokonywać płatności bezgotówkowych, korzystając z Apple Pay, Google Pay czy HCE. Jedyne, czego do tego dodatkowo potrzebujesz to smartfon obsługujący technologię NFC. Ponadto niektóre instytucje finansowe, w tym Santander Bank Polska, za realizowanie płatności na poczet rachunków oferują zwroty za poniesione wydatki. Wynoszą one np. 1% od wartości należności.

Zakładając konto osobiste w banku, zyskujesz więc:

 • poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego – Twoje pieniądze są w pewnym miejscu, a Ty nie musisz nosić ze sobą gotówki,
 • lepszą kontrolę nad swoimi finansami – dzięki historii rachunku możesz prześledzić wydatki, przemyśleć koszty i zaplanować budżet,
 • pewność, że nie zapomnisz o zapłaceniu zobowiązania – wystarczy, że zlecisz stałe przelewy,
 • dostęp do innych produktów banku – możesz np. złożyć wniosek online o wydanie karty kredytowej,
 • funkcjonalną aplikację mobilną – która pozwoli Ci na jeszcze lepsze zarządzanie środkami finansowymi,
 • możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych – z użyciem karty lub telefonu. 

Darmowe konto osobiste bez dodatkowych opłat

Jak widać, korzyści płynących z założenia rachunku bankowego jest bardzo wiele, więc warto go mieć. Istotne jest jednak to, aby skorzystać z usług sprawdzonej instytucji finansowej, która proponuje swoje produkty na dogodnych dla klienta warunkach. O darmowe konto osobiste (https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta) w Santander Bank Polska możesz wnioskować nawet przez internet. Oferta przewiduje bezpłatne:

 • prowadzenie rachunku,
 • szybkie przelewy,
 • wypłaty z bankomatów Santander,
 • korzystanie z karty (wykonując przynajmniej 5 transakcji z jej użyciem w miesiącu).

Załóż konto online i ciesz się z bonusów, które zyskasz!

Materiał partnera