Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kto powinien wykonywać masaż gua sha?

29 lipca 2022 0

​Masaż Gua sha to coraz bardziej popularny sposób na naturalne uniesienie, redukcję drobnych zmarszczek oraz zmniejszenie napięcia mięśni twarzy i szyi. Talerze są dostępne w większości drogerii wraz ze specjalnym wałkiem, zwykle wykonanym z tych samych surowców. Dlaczego warto wykorzystać moc kamienia? Jeśli chcesz zapewnić swojej skórze odprężenie i odprężenie jak w profesjonalnym salonie, koniecznie zaopatrz się już dziś w swój własny egzemplarz. Przedstawiamy zalety stosowania masażu gua sha i wskazujemy.

Technika masażu gua sha, czyli jak robić to poprawnie?

Technika masażu Gua Sha polega na drapaniu skóry krótkimi lub długimi pociągnięciami, aby stymulować krążenie w tkankach miękkich, zwiększając w ten sposób przepływ krwi. To charakterystyczne skrobanie wykonuje się za pomocą płaskiego narzędzia do masażu. Masażystka nakłada olejek na skórę i wykonuje ruch skrobania w dół.

Gua Sha ma na celu rozbicie energii zwanej qi, która według praktyków może być odpowiedzialna za stan zapalny w ciele, jedną z przyczyn przewlekłego bólu. Uważa się, że prawidłowe pocieranie powierzchni skóry rozkłada energię chi, zmniejszając w ten sposób stan zapalny i przyspieszając gojenie. Masaż Gua Sha najczęściej wykonuje się na plecach, pośladkach, szyi, ramionach i nogach, ale delikatne masaże wykonuje się również na twarzy. Masowanie twarzy zmniejsza obrzęki i napina skórę, ujędrniając ją.

Masaż wałkiem stymuluje ciało, a chłód jadeitowego wałka zwęża pory. Dlatego nie jest to zabieg uniwersalny, a przynajmniej nie na każdą okazję. Nie zaleca się na twarz ze stanami zapalnymi, trądzikiem i ropieniem. Powinieneś także unikać masażu, gdy zdarzy ci się mieć porosty lub opryszczkę.

Jak prawidłowo wykonać masaż?

Silny efekt gua sha sprawia, że jej zastosowanie jest szczególnie oczywiste. Należy jednak również pamiętać, że nieostrożny masaż może mieć poważniejsze skutki uboczne niż masaż wałkami. Mając to na uwadze, warto zadać sobie pytanie, jak to zrobić właściwie.

Pierwszym krokiem jest demakijaż, szczególnie ważne jest, aby podkreślić, że dokładne oczyszczenie należy nakładać nie tylko na twarz, ale także na szyję. Skóra płytki aplikatora musi być lekko natłuszczona, dlatego najlepsze efekty daje ujędrniający makijaż, o którym wiadomo, że poprawia jego elastyczność. Sam masaż należy wykonać za pomocą płyty zamrażarki. Spowoduje to bardziej drażniący efekt, jednocześnie pomagając w obrzękach. Zaleca się masować od szyi i przesuwać się od obojczyka do żuchwy. Proces należy powtórzyć kilka razy przed przejściem do twarzy.

Artykuł partnera