Trwa ładowanie proszę czekać ...

Niezapomniana podróż promem do Wielkiej Brytanii i Irlandii

4 maja 2017 0

Promy stały się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych środków transportu. Polacy coraz chętniej decydują się na podróż drogą morską nie tylko z Polski do Skandynawii, ale również z innych krajów europejskich do Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Duże zainteresowanie turystów rejsami nie dziwi, ponieważ łączą wygodę i odpoczynek, a jednocześnie sprawiają, że podróż staje się niezapomnianą przygodą i szansą na podziwianie zapierających dech w piersiach widoków.

Podróż promem – dlaczego warto?

Miłośnicy niezapomnianych podróży, coraz częściej decydują się na transport drogą morską, z uwagi na liczne korzyści, jakie się z nim wiążą.

Wygodna podróż dla całej rodziny

Podróżowanie promem jest świetną alternatywą dla samolotu lub pociągu. Stanowi jeden z najbardziej komfortowych środków transportu, co jest szczególnie istotne w przypadku osób, podróżujących z małymi dziećmi. Na pokładzie statku czeka na najmłodszych wiele zaskakujących atrakcji, dzięki czemu nawet wielogodzinna podróż będzie dla nich ciekawym i miłym przeżyciem.

Zwierzęta na pokładzie promu

Rejs statkiem to również świetny sposób na podróżowanie z ukochanym pupilem, który na pokładzie statku stresuje się dużo mniej, niż np. podczas jazdy samochodem. Aby móc zabrać ze sobą psa, kota lub gryzonia, należy wcześnie je zaszczepić i zachipować. Niezbędne będzie również wyrobienie paszportu, dzięki któremu zwierzę będzie mogło podróżować po krajach Unii Europejskiej.

Bagaże, czyli zero limitów

W przypadku podróży promem z reguły nie ma limitów, dotyczących bagażu, który można zabrać ze sobą na pokład, co jest szczególnie istotne w przypadku osób, podróżujących z małymi dziećmi oraz miłośników kupowania licznych pamiątek ze swoich wypraw. Co więcej, bez potrzeby wnoszenia dodatkowych opłat, można zabrać ze sobą duże i ciężkie walizki, a nawet rowery.

Niepowtarzalny komfort dla osób niepełnosprawnych

Prom jest bardzo wygodnym środkiem transportu szczególnie dla osób niepełnosprawnych, których zdolności ruchowe są ograniczone. Dzięki licznym udogodnieniom, mogą swobodnie poruszać się po pokładzie statku za pomocą wózków inwalidzkich i korzystać z licznych atrakcji – spa, kawiarni czy sklepów z pamiątkami.

Niezapomniane widoki

Podróż promem to nieoceniona swoboda i okazja do tego, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. W przypadku odleglejszych tras, pasażerowie mogą wykupić miejsca w wygodnej kabinach, w których można się zdrzemnąć i zregenerować siły przed przybiciem do portu.

Podróż z Holandii do Wielkiej Brytanii

Jednym z najchętniej zwiedzanych europejskich krajów jest Holandia, która każdego roku przyciąga ponad 14 milionów turystów. Państwo zachwyca wspaniałymi zabytkami, malowniczymi krajobrazami oraz bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową. Holandię można najlepiej poznać podróżując rowerem wzdłuż licznych ścieżek rowerowych, wiodących przez liczne ścieżki i zwodzone mosty. Kraj słynie m.in. z licznych muzeów, wspaniałych zabytków, tulipanów i kawiarni, w których kawa uwodzi niepowtarzalnym aromatem i bogatym smakiem. Holandia może być dla miłośników podróży dopiero początkiem wspaniałej przygody. Wprost z portu w Hoek van Holland warto wybrać się w niezapomniany rejs do Wielkiej Brytanii, która jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych podróży.

Na trasie z Hoek van Holland do Harwitch, pasażerowie mogą zrelaksować się w komfortowych kabinach i zregenerować siły przed dalszą podróżą. Prom do UK to wiele wspaniałych atrakcji, dzięki którym podróż stanie się niezapomnianym przeżyciem. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. restauracja pokładowa, w której serwowane są znakomite potrawy. Na pasażerów czekają również inne atrakcje, jak m.in. kino, liczne bary, kawiarnie oraz sklep, w którym można kupić pamiątki z podróży.

Niezapomniany rejs z Francji do Irlandii

Malownicza Francja to nie tylko słynna na całym świecie Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame czy Luwr, w którym można podziwiać znane dzieła sztuki, jak Mona Liza czy Wenus z Milo. Zachwycająca Francja to również przepiękna przyroda – góry, morze, jaskinie, klify, wulkany, a także liczne winnice, w których można degustować znakomite wina, jak choćby klasyczne czerwone Bordeaux.

Zwiedzanie Europy warto kontynuować, udając się do pięknej i nieodgadnionej Irlandii. Najszybszym połączeniem promowym jest trasa Cherbourg – Rosslare.

Na pokładzie statku, pasażerowie mogą korzystać z wielu wspaniałych atrakcji, dzięki którym podróż stanie się prawdziwą przyjemnością. Prom do Irlandii to bogactwo zaskakujących rozrywek. W pokładowej restauracji, doświadczeni szefowie kuchni serwują wyśmienite potrawy, w sklepie można kupić pamiątki z morskiej wyprawy, zaś w kinie wyświetlane są filmy, które podbiły serca milionów kinomanów na całym świecie.

Więcej informacji na temat promów do UK i Irlandii można znaleźć na stronie internetowej: http://www.stenaline.pl/do-uk-irlandii.

 

Materiał partnera zewnętrznego