Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak skutecznie walczyć z trądzikiem?

10 sierpnia 2016 0

Problemy z niedoskonałościami skóry są charakterystyczne dla większości ludzi. Nie zaskakuje więc to, że z trądzikiem walkę toczy ponad połowa Polaków w różnym wieku. Czy zatem możemy mówić o sprawdzonych metodach, które pozwalają na uzyskanie idealnej cery?

Okazuje się, że przynajmniej kilka porad charakteryzuje duża skuteczność. Problem nie tylko nastolatków Jeszcze nie tak dawno o trądziku mówiło się przede wszystkim w kontekście zmartwienia, z jakimi zmagają się bardzo młodzi ludzie. Teraz jednak coraz częściej muszą z nim walczyć osoby dorosłe. Lekarze nie są zgodni, co do tego, jakie są tego przyczyny. Niektórzy uważają, że pewien wpływ na taki stan rzeczy ma długotrwały stres, nie brakuje jednak i takich, którzy wskazują na skłonności genetyczne, przyjmowanie leków oraz zaburzenia hormonalne.

Trudno nie zgodzić się i z tym, że skóra nie reaguje najlepiej na używki takie, jak alkohol, papierosy i kawa, nie pomaga jej przy tym również zanieczyszczone powietrze wielkich miast. Powody mogą być różne, za każdym razem sprawdza się jednak zasada mówiąca o tym, że z trądzikiem nie da się wygrać na własną rękę. Zawsze należy skorzystać ze specjalistycznego wsparcia lub odpowiedniej suplementacji. Sukces dzięki regularnemu oczyszczaniu Walka z trądzikiem wymaga zarówno czasu, jak i zaangażowania. Specjaliści przypominają przy tym o znaczeniu, jakie ma codzienna pielęgnacja skóry.

Warto zatem stosować preparaty, które ułatwiają proces złuszczania martwego naskórka, a jednocześnie dbają o higienę skóry. Dwa razy w ciągu dnia należy więc stosować żel lub mleczko zwalczające trądzik stawiając przede wszystkim na te środki, w których składzie znajduje się jedynie niewielka ilość alkoholu. Warto też pamiętać, że każda cera lubi być nawilżana, w czym pomagają specjalne kremy. Co jakiś czas warto zdecydować się na coś więcej niż tylko na codzienną pielęgnację, w cenie jest więc domowe SPA. Tu szczególnie cenny okazuje się peeling oczyszczający, umożliwia on bowiem zwalczanie bakterii. Ponownie należy podkreślić, że pielęgnacja powinna być regularna, wtedy bowiem przynosi najlepsze rezultaty.

Trądzik i dieta

Choć wcale nie jest to tajemnica, niewiele osób ma świadomość tego, jak duży wpływ na wygląd naszej cery ma sposób, w jaki się odżywiamy. Dermatolodzy są zdania, że jedzenie niektórych produktów zwyczajnie nie ma sensu, warto więc pomyśleć już choćby o zmniejszeniu ilości spożywanej codziennie soli, która pobudza gruczoły łojowe do nadmiernego działania. Nie pomagają też pikantne przyprawy, fast foody, chipsy oraz czekolada. Cera nie jest też idealna, jeśli lubimy kawę, mocną herbatę, napoje gazowane, majonez, sztuczne soki, a nawet cytrusy. Rezygnacja z nich sprawia, że szybko można dostrzec poprawę.

Na szczęście, zrównoważona dieta nie bazuje jedynie na zakazach. Specjaliści przypominają o tym, że warto sięgać zarówno po warzywa, jak i po owoce, są one bowiem bogate zarówno w minerały, jak i witaminy. Tu warto wspomnieć między innymi o szczypiorku, sałacie i szpinaku bogatych w witaminę A oraz o pomidorach, fasoli, marchwi i agreście, w których znaleźć można witaminy z grupy B. Organizm z pewnością doceni też tłuszcze omega-3, które możemy znaleźć przede wszystkim w rybach i orzechach włoskich, cennym wsparciem są przy tym produkty zbożowe.

Małe grzechy

Czasem powstawanie trądziku jest przede wszystkim konsekwencją naszych codziennych przyzwyczajeń. Mieszkańcy dużych miast cierpią więc z powodu zanieczyszczenia powietrza, a wiele osób zapomina o tym, że pryszcze pojawiają się po sięgnięciu po leki hormonalne. Groźne jest też pozostawianie makijażu na noc.